Aktualności

DPS „Na Przedwiośniu” będzie miał nowoczesną filię

2010.06.17 14:20 , aktualizacja: 2012.04.25 14:03

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Nowoczesny budynek z zapleczem sanitarnym, terapeutycznym i technicznym w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – taka będzie nowa filia Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu” w Warszawie. Wartość inwestycji to ponad 20,7 mln zł, z czego unijne wsparcie wyniesie przeszło 10,3 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali 17 czerwca br. przedstawiciele Zarządu Województwa Mazowieckiego wicemarszałek Ludwik Rakowski i członek zarządu Waldemar Roszkiewicz oraz dyrektor Biura Funduszy Europejskich m.st. Warszawy.

 

Gratulując beneficjentowi członek zarządu Waldemar Roszkiewicz podkreślił, że dofinansowanie tej inwestycji pozwoli osobom niepełnosprawnym przebywać w warunkach na miarę XXI wieku i w pełni korzystać z możliwości terapii i rehabilitacji.

 

DPS „Na Przedwiośniu” zapewnia opiekę dzieciom, młodzieży i ludziom dorosłym z niepełnosprawnością intelektualną ze sprzężonymi dysfunkcjami ruchu oraz chorobami somatycznymi. To jedyna tego typu placówka w stolicy. Dom tętni życiem przez cały rok. Odbywają się imprezy z udziałem rodzin oraz zaproszonych gości, dzięki czemu mieszkańcy Domu mogą integrować się ze środowiskiem lokalnym i utrzymywać kontakty z rodziną. Organizowane są aukcje prac mieszkańców i pikniki. Dzieci i młodzież wyjeżdżają na obozy, zimowiska i turnusy rehabilitacyjne. Podopieczni uczestniczą w wielu imprezach kulturalnych, a także różnego typu akcjach np. sprzątanie świata. Biorą także udział w zawodach w ramach Olimpiad Specjalnych. Przy Domu działa Warsztat Terapii Zajęciowej dla sześćdziesięciu osób niepełnosprawnych powyżej 16-tego roku życia. Podopieczni maja do dyspozycji 7 pracowni: m.in. ceramiczną, dekoratorsko-introligatorską, muzykoterapii oraz małych form teatralnych i kinowych, malarską, gospodarstwa domowego.

 

Dzięki pozyskaniu środków unijnych Dom „Na Przedwiośniu” wzbogaci się o nowoczesny obiekt spełniający wszystkie standardy. Projekt zakłada adaptację starego budynku szkoły przy ul. Bachusa na potrzeby filii DPS z zapleczem sanitarnym, terapeutycznym i technicznym. Inwestycja będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek filii będzie miał podpiwniczenie, piętro oraz użytkowe poddasze. W nowym obiekcie będą prowadzone zajęcia terapeutyczne, rehabilitacyjne, powstanie tam również kaplica.

 

Podpisanie umowy zbiegło się z jubileuszem 40-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu". Z tej okazji mieszkańcy i przyjaciele Domu bawili się na specjalnie zorganizowanym pikniku.

Liczba wyświetleń: 704

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.