Aktualności

2 mln zł z Unii dla Szpitala Czerniakowskiego

2010.06.21 15:40 , aktualizacja: 2012.04.25 13:25

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego największy w Polsce i najbardziej zaawansowany technicznie system obrazowania medycznego oraz przesyłania i zarządzania informacją obrazową w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie uzyskał unijne dofinansowanie. Umowę w tej sprawie podpisali 21 czerwca br. przedstawiciele zarządu województwa oraz władze m.st. Warszawy. Wartość projektu to ponad 9,4 mln zł, z czego wsparcie unijne wyniesie 2 mln zł.

 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podkreślił, że wyposażenie szpitala w zaawansowany sprzęt to przede wszystkim dobra informacja dla pacjentów. Dzięki unijnemu dofinansowaniu szpital dysponuje m.in. najwyższej klasy tomografem komputerowym i mobilnym aparatem RTG. Marszałek dodał, że urządzenia te umożliwiają przesyłanie danych z pracowni bezpośrednio do gabinetu lekarza, co znacznie ułatwia pracę kadry lekarskiej i przyspiesza proces diagnozowania.

 

W ramach projektu Wyposażenie i modernizacja Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala Czerniakowskiego zakupiono również nowoczesny aparat do prześwietleń i dwa aparaty umożliwiające wykonywanie zdjęć w trakcie zabiegów operacyjnych. Wykonano też prace modernizacyjno-adaptacyjne pomieszczeń. Przebudowa budynku objęła wzmocnienie stropów, przesunięcie ścian, zmiany konstrukcyjne, ujednolicenie poziomów, wymianę wszystkich instalacji elektrycznych i kanalizacyjnych, wymianę stolarki drzwiowej, utworzenie właściwych zabezpieczeń radiologicznych, sanitarnych i przeciwpożarowych. Wykonane zostały także instalacje gazów medycznych, teletechniczna i wentylacyjna.

 

Zakupiony sprzęt komputerowy umożliwia wykonanie niezbędnych badań klinicznych w jednym miejscu. Jest przyjazny pacjentom i odpowiada wszelkim wymaganiom właściwym dla zakładów opieki zdrowotnej. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu nie trzeba już przewozić pacjentów do innych szpitali, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza dla pacjentów w ciężkim stanie i z urazami wielonarządowymi. Znacznie skróciła się też diagnostyka oraz czas oczekiwania na wyniki badań.

 

Całkowity koszt projektu wyposażenie i modernizacja Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala Czerniakowskiego to 9 375 000,00 zł, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 2 061 250,00 zł. Projekt został zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013, działanie 7.1 Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia.

Liczba wyświetleń: 627

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.