Aktualności

Żuromin z nowoczesną halą sportową

2010.06.28 15:10 , aktualizacja: 2012.04.25 09:57

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Dobra wiadomość dla Żuromina i jego mieszkańców. Już za dwa lata przy Liceum Ogólnokształcącym im. M. Dąbrowskiej wybudowana zostanie nowoczesna hala sportowa. Będzie to możliwe dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej. Wartość tej inwestycji to  blisko 10 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie prawie 8,5 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali 28 czerwca br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz władze powiatu żuromińskiego.

 

 

W budynku oprócz pełnowymiarowego wielofunkcyjnego boiska znajdą się również siłownia oraz sala konferencyjna. Po intensywnym treningu każdy z użytkowników hali będzie mógł się zrelaksować, korzystając z sauny czy też z salonu masażu. Do ich dyspozycji będą również szatnie i natryski.

 

Zagospodarowana zostanie także przestrzeń na zewnątrz budynku –powstaną chodniki, drogi wewnętrzne oraz parkingi dla samochodów osobowych i autokarów.  

 

W nowej hali sportowej będą organizowane nie tylko zajęcia wychowania fizycznego dla licealistów. Będą odbywać się tutaj również wszelkie imprezy sportowe i kulturalne, festyny czy też międzynarodowy turniej warcabowy. Dla widzów przewidziano 516 miejsc siedzących.

 

Hala sportowa będzie służyła nie tylko uczniom, ale również mieszkańcom. Można będzie w niej rozgrywać mecze koszykówki, siatkówki czy też piłki ręcznej. Prowadzone w niej będą również integracyjne zajęcia sportowe oraz rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. W tym celu w budynku znajdą się windy i podjazdy, które ułatwią poruszanie się osobom na wózkach. Nie lada gratkę przygotowano również dla miłośników squasha. W żuromińskiej hali powstaną bowiem dwa pomieszczenia do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Liczba wyświetleń: 602

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.