Aktualności

Lepszy dojazd do centrum Ostrołęki

2010.06.29 08:00 , aktualizacja: 2012.04.25 09:55

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Już wkrótce mieszkańcy Ostrołęki zyskają nową ulicę. Poprawi się zwłaszcza komunikacja pomiędzy centrum oraz osiedlami zlokalizowanymi na obrzeżach miasta. Lepszy będzie także dojazd do drogi krajowej nr 61 relacji Warszawa-Augustów. Na ten cel ze środków unijnych przeznaczonych zostanie blisko 3,7 mln zł. 28 czerwca br. umowę na dofinansowanie tej inwestycji podpisali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Wiceprezydent Ostrołęki Paweł Stańczyk.

 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podkreślił, że kolejna umowa, która będzie realizowana na terenie regionu ostrołęckiego, świadczy o jego dużej aktywności w pozyskiwaniu środków unijnych. Marszałek dodał, że Mazowsze wchodzi już w decydującą fazę realizacji RPO, czego dowodem są pierwsze rozliczenia projektów.

 

Jeszcze w tym roku mieszkańcy Ostrołęki pojadą zmodernizowaną ulicą Targową. Prace prowadzone będą na odcinku od ulicy Witosa do ulicy Zawadzkiego. Przewidziano także szereg inwestycji towarzyszących m.in. przebudowę gazociągu, kabla światłowodowego i rozdzielczego, sieci wodociągowej z przyłączami, sieci kanalizacji sanitarnej, sieci kanalizacji deszczowej oraz budowy oświetlenia ulicznego.

 

Ulica Targowa to jedna z ważniejszych ulic w Ostrołęce. Poprzez drogę wojewódzką nr 627 relacji Ostrołęka-Ostrów Mazowiecka łączy się z drogą krajową nr 61 relacji Warszawa-Augustów oraz z drogą powiatową Bohaterów Westerplatte, która jest obwodnicą miasta i łączy niemalże wszystkie osiedla Ostrołęki. Ulica Targowa przebiega również przez obszar o bardzo dużym zagęszczeniu usług, handlu i zakładów przemysłowych. Swoją działalność prowadzi tam aż 66 przedsiębiorców.

 

Nowa droga będzie miała szerokość od 7 m do 10 m. Powstaną przystanki autobusowe w wydzielonych zatokach. Z myślą o pieszych wybudowane zostaną chodniki po prawej stronie przy ulicy Witosa, a w obrębie ronda po obu stronach.

 

Prace budowlane obejmą także przebudowę istniejącego gazociągu o łącznej długości 55 m. Instalacja nowej sieci zlokalizowana będzie pod chodnikiem i w pasie zieleni. Zamontowane będą hydranty oraz przyłącza wodociągowe z rur PE PN10 do granic posesji. Wymieniony zostanie także istniejący odcinek kanalizacji sanitarnej oraz przebudowany fragment, który pozostaje w złym stanie technicznym.

 

Inwestycja pt. Przebudowa ulicy Targowej w Ostrołęce - I etap (odcinek od ul. Witosa do ul. Zawadzkiego) została wyłoniona do dofinansowania w ramach Priorytetu III Działanie 3.1 Infrastruktura drogowa RPO WM 2007-2013 w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Całkowita wartość projektu wynosi 6 493 961,77 zł, z czego kwota dofinansowania to 3 692 900,98 zł.

Liczba wyświetleń: 658

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.