Aktualności

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsewie

2010.06.28 08:15 , aktualizacja: 2012.04.25 10:14

Autor: Anna Marszał UG Wąsewo, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Ochotnicza Straż Pożarna w Wąsewie na już 100 lat. 26 czerwca br. obchodziła swój okrągły jubileusz. Z tej okazji mieszkańcy ufundowali jednostce sztandar. W uroczystościach wziął udział m.in. marszałek województwa Adam Struzik.                                                                      

 

Obchody 100. rocznicy założenia OSP w Wąsewie rozpoczęły się mszą św. w intencji strażaków, której przewodniczył ks. infułat dr Jan Sołowianiuk. Jednostka otrzymała nowy sztandar, symbol godności jednoczącej ludzi we wspólnym działaniu dla dobra ogólnego. Jego ufundowanie jest dowodem najwyższego, społecznego uznania dla wspaniałej postawy strażaków ochotników, którzy z odwagą niosą bezinteresowną pomoc, ratując zdrowie, życie i mienie ludzkie.

 

W swoim przemówieniu marszałek Adam Struzik podziękował strażakom za bohaterską postawę wobec społeczeństwa, której przykład dali podczas powodzi sprzed kilkunastu dni. Ich nieoceniona pomoc pokazuje jak bardzo są potrzebni społeczeństwu. Zaznaczył przy tym, że Samorząd Województwa Mazowieckiego, od kilku lat dofinansowuje zakup sprzętu specjalistycznego. Marszałek przyznał, że bardzo wysoki „podatek janosikowy”, który Mazowsze płaci na rzecz pozostałych województw, uniemożliwił realizację tego programu w bieżącym roku. Zadeklarował jednak, że jak tylko sytuacja finansowa się poprawi, program znów będzie realizowany.

 

Z okazji XX-lecia Samorządu, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzika oraz wójt gminy Wąsewo w latach 1990-2006 Stanisław Szabłowski otrzymali z rąk obecnego wójta Rafała Kowalczyka specjalne pamiątkowe medale.

  • Pobierz: arch. OSP w Wąsewie
  • Pobierz: arch. OSP w Wąsewie
  • Pobierz: arch. OSP w Wąsewie
  • Pobierz: arch. OSP w Wąsewie
  • Pobierz: arch. OSP w Wąsewie
  • Pobierz: arch. OSP w Wąsewie

Liczba wyświetleń: 1482

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.