Aktualności

Dni Tarczyna 2010

2010.06.28 08:15 , aktualizacja: 2012.04.25 10:09

Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Monika Guzowska

W dniach 26 - 27 czerwca br. mieszkańcy gminy Tarczyn obchodzili 110. rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej połączoną z Dniami Tarczyna 2010. Uroczystości stały się okazją do uhonorowania burmistrz miasta Barbary Galicz Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Odznaczenie wręczył Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Robert Soszyński.

 

Wystawa sprzętu strażackiego, ekspozycja obrazów Andrzeja Kujawy i Dariusza Sieczki, wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne i różnego rodzaju występy artystyczne to tylko niektóre atrakcje, z jakich mogli skorzystać uczestnicy uroczystości. Podczas imprezy wręczono odznaczenia zasłużonym członkom Ochotniczej Straży Pożarnej, rozstrzygnięto konkurs na logo Stowarzyszenia Perły Mazowsza – Lokalnej Grupy Działania, a szczególnie zaangażowanym w pracę na rzecz Tarczyna przyznano tytuł Honorowego Obywatela Miasta.

 

Podwójne święto Tarczyna stało się również okazją do wyróżnienia burmistrz miasta Barbary Galicz Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Odznaczenie, w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, wręczył Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Robert Soszyński. Wyróżnienie to jest symbolicznym wyrazem uznania dla dotychczasowej działalności laureatki, przyczyniającej się do rozwoju gospodarczego, kulturalnego i społecznego Tarczyna, a co za tym idzie, również Mazowsza.

Liczba wyświetleń: 593

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.