Aktualności

Marszałek Honorowym Obywatelem Mochowa

2010.07.02 15:25 , aktualizacja: 2012.04.25 09:25

Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Obrady 37. Sesji Rady Gminy w Mochowie stały się okazją do wyróżnienia Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika tytułem Honorowego Obywatela Gminy Mochowo. Podczas uroczystości, które odbyły się 2 lipca br., przekazano również druhom z OSP w Żurawinie samochód pożarniczy. Na zakup auta samorząd województwa przeznaczył ponad 66 tys. zł.

 

Uroczysta Sesja Rady Gminy rozpoczęła się oficjalnym wręczeniem strażakom z jednostki OSP w Żurawinie kluczyków do lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego. Zakup auta dofinansowany został z budżetu województwa kwotą ponad 66 tys. zł. Przekazany sprzęt to kolejna inwestycja władz województwa w bezpieczeństwo obywateli w regionie. W latach 2006-2009 Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansował zakup sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych z Mazowsza kwotą 54,7 mln zł. Dzięki tej pomocy druhowie wzbogacili się m.in. o: 443 samochody, sprzęt do ratownictwa technicznego i medycznego oraz specjalistyczną odzież.

 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wyraził nadzieję, że przekazany wóz pożarniczy usprawni akcje ratownicze, poprawi komfort pracy żurawińskich druhów oraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w regionie. Podziękował strażakom za zaangażowanie w usuwanie skutków powodzi na Mazowszu, a przede wszystkim za determinację i poświęcenie podczas walki z żywiołem. Marszałek podkreślił, że powódź okazała się nie tylko próbą ludzkiej solidarności i wrażliwości, ale także swojego rodzaju przeglądem  profesjonalnego wyposażenia, bez którego podejmowane działania byłyby trudniejsze i mniej skuteczne. Dlatego tak istotne jest wspieranie przez samorząd województwa procesu uzupełniania i wymiany specjalistycznego sprzętu ratowniczo – gaśniczego na Mazowszu.

 

Zwieńczeniem uroczystej Sesji Rady Gminy było wręczenie Aktu Nadania Honorowego Obywatelstwa Gminy Mochowo Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi.

Liczba wyświetleń: 820

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.