Aktualności

Regaty Żeglarskie Nowy Duninów 2010

2010.07.19 08:55 , aktualizacja: 2018.06.28 11:24

Autor: Katarzyna Majchrowska, UG Nowy Duninów, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Pobierz: Archiwum UG Nowy Duninów
  • Pobierz: Archiwum UG Nowy Duninów
  • Pobierz: Archiwum UG Nowy Duninów
  • Pobierz: Archiwum UG Nowy Duninów

l7 lipca br. odbyły się VIII Regaty Żeglarskie o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, X Regaty Żeglarskie o Puchar Starosty Płockiego i XV Regaty Żeglarskie o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów.

 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wraz z współgospodarzami Regat Żeglarskich: Starostą Powiatu Płockiego Piotrem Zgorzelskim oraz Wójtem Gminy Nowy Duninów Mirosławem Krysiakiem powitali  żeglarzy i dali sygnał do rozpoczęcia zawodów.

 

W Regatach wzięły udział załogi reprezentujące zarówno województwo mazowieckie jak i województwa sąsiednie (kujawsko – pomorskie i łódzkie). Startujące jednostki to jachty turystyczne klasy: T, T1, T2, T3, Omega, Omega Sport, Open. Na mecie odmeldowały się 34 załogi. Ci, którzy nie stanęli na starcie wyścigów, zawitali do portu w Nowym Duninowie, by kibicować swoim kolegom. Dla nich oraz wszystkich, którzy żeglarstwo podziwiają wyłącznie stąpając twardo po ziemi, przygotowano dodatkowe atrakcje, wśród nich  rejs statkiem wycieczkowym, z którego pokładu można było bezpiecznie obserwować zmagania żeglarzy.

 

Festyn towarzyszący Regatom Żeglarskim rokrocznie przyciąga również tych wszystkich, którzy nie są związani z żeglarstwem. Parada motocyklistów, występy estradowe grup młodzieżowych z terenu gminy oraz zespołów muzycznych to tylko część obszernego programu, który realizowano w porcie.

 

Regaty w Nowym Duninowie organizowane są od  15 lat i co roku zwiększają swój prestiż przede wszystkim jako zawody żeglarskie – od roku 2004 są jedną z pięciu imprez w ramach „Grand Prix Zalewu Włocławskiego”, ciesząc się ogromną popularnością wśród coraz większej liczby uczestników, lokalnej społeczności i zaproszonych gości.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 31 kB, Liczba pobrań: 630, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 969

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.