Aktualności

60 lat płońskiego Pogotowia Ratunkowego

2010.07.22 15:35 , aktualizacja: 2012.04.24 15:57
Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Pracownicy płońskiej służby zdrowia świętują 60. rocznicę utworzenia Pogotowia Ratunkowego. W uroczystościach jubileuszowych, które odbyły się 22 lipca br. wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Obchody kolejnej rocznicy działania Pogotowia Ratunkowego to jedna z wielu uroczystości, organizowanych w ramach jubileuszowego dla Płońskiego Szpitala roku. Z okazji 80-lecia szpitala im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przygotowano cykl imprez rocznicowych, prezentujących pracę służb medycznych i przybliżających misję realizowaną przez placówki służby zdrowia.

 

Oprócz obchodów rocznicowych, Płoński Szpital świętuje również zakończenie, trwającej od 2008 roku, gruntownej modernizacji placówki. Była ona możliwa dzięki decyzji Zarządu Województwa Mazowieckiego na unijne dofinansowanie dla szpitala. Wsparcie projektu Dostosowanie Szpitala w Płońsku do obowiązujących standardów i wymogów poprzez przebudowę i rozbudowę istniejącego obiektu - budynek A, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, wyniosło blisko 12 mln zł.

 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik pogratulował jubileuszu i podkreślił, że praca w pogotowiu ratunkowym, na każdym stanowisku, wymaga zaangażowania i poświęcenia oraz umiejętności podejmowania błyskawicznych decyzji, od których często zależy nie tylko zdrowie, ale i życie pacjenta. Dodał, że taka odpowiedzialność wymaga konieczności ciągłego doskonalenia swoich umiejętności, by zapewnić opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Marszałek podziękował pracownikom pogotowia ratunkowego w Płońsku za gotowość spieszenia z pomocą potrzebującym, chorym i cierpiącym. Przekazał również dyplom okolicznościowy oraz pogratulował osobom uhonorowanym jubileuszowymi odznaczeniami.

 

Obchodom towarzyszyła wystawa fotografii pn. „80 lat historii Płońskiego Szpitala”. Uroczystości odbyły się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Liczba wyświetleń: 596

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.