Aktualności

26 mln zł z Unii na modernizację wiaduktu na ul. Powązkowskiej

2010.08.27 15:45 , aktualizacja: 2012.04.24 13:54

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Modernizacja wiaduktu na ul. Powązkowskiej otrzyma unijne dofinansowanie. Umowy w tej sprawie podpisali 27 sierpnia br. przedstawiciele Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Miasta Stołecznego Warszawy. Wartość przedsięwzięcia to ponad 34 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie prawie 26 mln zł.

 

Wicemarszałek Ludwik Rakowski podkreślił, że przeprowadzone prace miały ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców stolicy. Dodał, że unijne środki, przeznaczone na dofinansowanie inwestycji, w najbliższym czasie przekazane zostaną do budżetu m.st. Warszawy.

 

Przed remontem, skorodowany beton i stal zbrojeniowa groziły zawaleniem wiaduktu. Z tego względu zwężono jezdnie i ograniczono ruch pojazdów. Stan pomostu drogowego wymagał natychmiastowej interwencji, dlatego zdecydowano się na jego rozebranie i postawienie nowego obiektu, który umożliwił wznowienie komunikacji, ruchu pieszego i rowerowego nad torami kolejowymi.

 

W ramach realizacji projektu całkowicie wymieniono konstrukcję wiaduktu, wybudowano nowe mury oporowe oraz przebudowano odcinek ul. Powązkowskiej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Duchnicką i ul. Tatarską. Zmodernizowano również część urządzeń kolejowych.

 

Prace remontowe przyczynią się do usprawnienia komunikacji w mieście (przystanki autobusowe w zatokach), poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego (budowa systemu sygnalizacji i innych elementów infrastruktury drogowej) oraz pozytywnie wpłyną na stan środowiska naturalnego na tym obszarze (budowa systemu odwodnienia wiaduktu, jak i ograniczenie ilości emitowanych spalin). W ramach inwestycji wybudowano już most z ulicą dwujezdniową o dwóch pasach ruchu – każda z pasem rozdziału oraz jednostronnym chodnikiem i jednostronnym ciągiem pieszo rowerowym.

 

Całkowity koszt projektu, którego beneficjentem jest Miasto Stołeczne Warszawa, to 34 032 036,74 zł, a wartość unijnego dofinansowania wyniesie: 25 998 335,72 zł.

  • fot. Edyta Al-Tawil, MJWPU
  • fot. Edyta Al-Tawil, MJWPU
  • fot. Edyta Al-Tawil, MJWPU

Liczba wyświetleń: 617

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.