Aktualności

W Bursie jak w domu

2010.08.30 13:30 , aktualizacja: 2012.04.24 13:20

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Nowa elewacja, wyremontowane i umeblowane pokoje, w pełni wyposażona kuchnia - tak dziś wygląda Bursa Regionalna w Ostrołęce. Środki na modernizację budynku w wysokości ok. 2 mln zł przeznaczył Samorząd Województwa Mazowieckiego. 30 sierpnia br. w uroczystym oddaniu obiektu do użytku wziął udział marszałek Adam Struzik.

 

Dawniej mieścił się tutaj internat Zespołu Kolegiów Nauczycielskich w Ostrołęce (ZKN). Od września w Bursie zamieszkają zarówno słuchacze ZKN, jak i uczniowie ostrołęckich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Miejsca w pokojach 1, 2, 3 i 4-osobowych starczy w sumie dla 200 lokatorów.

Każdy pokój wyposażony został w nowe meble oraz dostęp do Internetu, z którego mieszkańcy mogą bezpłatnie korzystać. Na wszystkich kondygnacjach budynku znajdują się nowocześnie urządzone łazienki z kabinami prysznicowymi oraz pralnia i suszarnia. Do dyspozycji lokatorów będzie także kuchnia wyposażona,  m.in. w: lodówki, kuchnie mikrofalowe czy bezprzewodowe czajniki. W Bursie znajdują się także pokoje wypoczynkowe, do cichej nauki oraz pracownie komputerowe. Miłośnicy sportu będą mogli skorzystać z boiska do piłki siatkowej i nożnej.   

 

Bursa zapewni wychowankom całodobową opiekę, bardzo dobre warunki do rozwijania zainteresowań oraz pomoc w nauce. Organizowane będą tutaj zajęcia kulturalne i sportowo-turystyczne.

 

Remonty i modernizacje budynku, w którym obecnie mieści się Bursa Regionalna prowadzone były w latach 2006 – 2009. Wartość inwestycji wyniosła łącznie ok. 2 mln zł, z czego 500 tys. zł przeznaczono na zakup wyposażenia. Środki na ten cel przeznaczył Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 1057

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.