Aktualności

Otwarcie hali sportowej w Kowali

2010.09.06 09:00 , aktualizacja: 2012.04.24 13:03

Autor: Marta Michalska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

 

2 września br. odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w  Kowali. Dofinansowanie w kwocie 1,3 mln zł na inwestycję z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu zostało przyznane przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.

 

W uroczystości udział wziął członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz. Rozpoczęła się ona wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaproszeni goście dokonali uroczystego przecięcia wstęgi i otwarcia hali sportowej. Następnie rozpoczęły się popisy sceniczne. Publiczność zgromadzona w hali podziwiała pokazy walki i sprawności sportowej zapaśników klubu „Platan" Borkowice, należących do krajowej czołówki w tej dyscyplinie sportu. Po sportowcach na scenie pojawili się tancerze, wychowankowie szkoły w Kowali, którzy obecnie trenują w radomskiej szkole tańca „Fresh Dance".

 

Gratulując władzom gminy inwestycji, członek zarządu Piotr Szprendałowicz wyraził nadzieję, że ogólnodostępny kompleks przyczyni się do popularyzacji sportu, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, a odbywające się na nim zawody oraz gry zespołowe zaszczepią w młodych mieszkańcach Kowali i okolic zamiłowanie do sportu, dając im jednocześnie wiele satysfakcji i radości. Podkreślił również że dzięki tej inwestycja przyczyni się również do wzrostu atrakcyjność turystyczno-rekreacyjnej gminy. Uczniom szkoły w Kowali wręczył upominki w postaci sprzętu sportowego ufundowane przez samorząd województwa.

 

Uczniowie i cała społeczność gminy mogą już korzystać z obiektu o wymiarach areny 42 na 21,5 metrów i wysokości 9.30 metrów. Do dyspozycji uczniów są również dodatkowe sale ćwiczeń wyposażone w nowoczesny sprzęt sportowy.

  • Archiwum UMWM
  • Archiwum UMWM
  • Archiwum UMWM
  • Archiwum UMWM
  • Archiwum UMWM

Liczba wyświetleń: 575

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.