Aktualności

Wizyta marszałka w Gminie Bielsk

2010.09.06 09:50 , aktualizacja: 2012.04.24 12:59

Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Już po raz 16. mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Goślicach przygotowali, żegnający lato, rodzinny festyn. W tegorocznej edycji święta, które odbyło się 4 września br., wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Tradycyjnie, obchody Dnia Pieczonego Ziemniaka stały się okazją do podsumowania wakacji i tegorocznych plonów, ale także do integracji i cementowania rodzinnych więzi. Dla uczestników imprezy przygotowano wiele atrakcji, wśród których znalazły się konkursy, występy zespołów muzycznych i tanecznych, loteria fantowa, przejażdżki bryczką, wystawa zwierząt z płockiego ZOO oraz pokazy strażackie druhów z OSP-Goślice. Nie zabrakło również degustacji potraw przygotowanych z ziemniaków oraz wspólnego grillowania.

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz wytworów mieszkańców DPS w Goślicach, a także aukcja prezentowanych prac. Gospodarze Dnia Pieczonego Ziemniaka przygotowali również program artystyczny muzyczno-wokalny oraz występ teatrzyku.

 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podkreślił, że festyn, poprzez wspólną zabawę mieszkańców DPS w Goślicach z lokalną społecznością, sprzyja przede wszystkim kształtowaniu właściwych relacji społecznych. Tego typu imprezy są źródłem nie tylko radości i relaksu, ale także  uczą wzajemnej akceptacji i szacunku.

  • fot. Jan Czwartek, DPS w...
  • fot. Jan Czwartek, DPS w...

Liczba wyświetleń: 466

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.