Aktualności

Zagrajmy o sukces

2010.09.06 14:00 , aktualizacja: 2012.04.24 12:52

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

6 września br. w podwarszawskich Falentach odbyła się inauguracja  programu samorządowego „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe – Zagrajmy o sukces”.

 

                                         

„Zagrajmy o sukces” to program Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jego głównym celem jest wyrównanie dysproporcji edukacyjnych uczniów. Projekt otrzymał dofinansowanie unijne w wysokości 15 mln zł na lata 2010–2011 w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych).

 

W ramach programu uczniowie z mazowieckich gimnazjów będą mogli wziąć udział w blokach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Obejmą one 30 godz. zajęć miesięcznie i zostaną podzielone na pięć bloków tematycznych:

  • ICT (technologie informacyjne i komunikacyjne) – 6 godz. miesięcznie;
  • przedmioty przyrodniczo-matematyczne – 4,5 godz. miesięcznie;
  • języki obce – 6 godz. miesięcznie;
  • wsparcie psychologiczno-pedagogiczne – 4,5 godz. miesięcznie;
  • zajęcia sportowo-wychowawcze – 9 godz. miesięcznie.

Zajęcia będą odbywały się w grupach liczących nie wiej niż 20-25 osób, a uczniowie będą musieli uczestniczyć we wszystkich typach zajęć.

 

W tym roku zarezerwowano na ten cel 7,5 mln zł, z czego 225 tys. zł w budżecie województwa mazowieckiego. Środków tych wystarczy na przeprowadzenie programu w ok. 550 grupach uczniów.

  • Archiwum UMWM

Liczba wyświetleń: 765

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.