Aktualności

Pamięci druha Milke

2010.09.13 11:10 , aktualizacja: 2012.04.24 11:52
Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Bulwar nad Wisłą w Wyszogrodzie otrzymał imię druha Wacława Milke. 12 września br. w uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej, upamiętniającej zasłużonego harcerza i honorowego obywatela gminy i miasta, wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Marszałek Adam Struzik podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inicjatywy. Wyraził nadzieję, że pamięć o człowieku, który poprzez codzienny humanizm i wierność wielkim wartościom stał się niedoścignionym autorytetem dla współczesnych, dostarczy pozytywnych wzorów do naśladowania, a spacery po nadwiślańskim bulwarze zawsze będą przypominać o zasługach tego niezwykłego harcerza.

 

Wacław Milke był m.in. założycielem Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”, inicjatorem powstania Dzwonu Pokoju, obchodów Dni Historii Miasta Płocka, kawalerem Orderu Uśmiechu i harcerzem, który przez lata uczył najmłodszych płocczan pracowitości, odpowiedzialności i wrażliwości społecznej. Ponadto propagował kulturę ludową, zorganizował Chór Rzemiosła, Zespół Małych Form Artystycznych, przywracając dawne obrzędy i ceremonie cechowe.

 

W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”, członkowie rodziny druha Milke oraz mieszkańcy Wyszogrodu.

Liczba wyświetleń: 715

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.