Aktualności

Kolejne obiekty sportowe dla mazowieckiej młodzieży

2010.09.13 15:50 , aktualizacja: 2012.04.24 11:40

Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

XII Powiatową Inaugurację Roku Szkolnego 2010/2011, połączoną z otwarciem zmodernizowanych obiektów sportowych, świętowali uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie. W uroczystościach, które odbyły się 13 września br., wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Kolejny rok nauki dla uczniów szkoły w Gąbinie wiąże się z przyjemną perspektywą zajęć sportowych na zmodernizowanych obiektach. Dzięki dofinansowaniu unijnemu mieszkańcy gminy mogą korzystać z nowoczesnego, w pełni wyposażonego kompleksu boisk. Oprócz zajęć z wychowania fizycznego odbywać się tu będą także różnego typu zawody i turnieje. W ramach kompleksu powstały boiska wielofunkcyjne: do piłki ręcznej i koszykówki wraz z oświetleniem, do piłki siatkowej i tenisa ziemnego, a także boisko do piłki nożnej z bieżnią lekkoatletyczną, skocznią do skoku w dal i wzwyż oraz rzutnią do pchnięcia kulą.Wsparcie projektu Przebudowa szkolnych obiektów sportowych przy Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa mazowieckiego, wyniosło blisko 2,5 mln zł.

 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wyraził nadzieję, że użytkowanie odnowionych boisk będzie się wiązało z wysokim komfortem sportowych zajęć, ale też zachęcać będzie do aktywnych form spędzania wolnego czasu. Z okazji Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2010/2011 życzył kadrze dydaktycznej satysfakcji z kształcenia młodych umysłów, a uczniom wielu osiągnięć oraz zapału w realizacji naukowych pasji.

 

Uroczystościom inauguracyjnym towarzyszyły występy słowno-muzyczne w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Gąbinie oraz pokazy sprawnościowe Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Staszic”.

Liczba wyświetleń: 707

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.