Aktualności

Marszałek gościem Miasta Gwiazd

2010.09.14 10:40 , aktualizacja: 2012.04.24 11:38
Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
foto: Sebastien Kaisiak
foto: Adam Lemiesz

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik złożył swój artAutograf, czyli pamiątkowy odcisk dłoni na specjalnej karcie Festiwalu Miasto Gwiazd Żyrardów 2010 – interdyscyplinarnego wydarzenia artystycznego promującego kulturę i sztukę Mazowsza.

 

Celem projektu jest przedstawienie i promocja organizacji kulturalnych, uczelni artystycznych oraz integracja środowisk twórczych Mazowsza z artystami  z całego kraju.Ponadto organizatorzy chcą włączyć się w kampanię wizerunkową Mazowsza, tworząc wysokiej klasy produkt kulturowy i promocyjny regionu.

 

Oficjalne otwarcie festiwalu odbyło się 11 września br. na terenie zabytkowej hali industrialno-przemysłowej w Żyrardowie. Impreza potrwa do 19 września.  W programie przewidziano spotkania ze znanymi postaciami życia publicznego - artGwiazdami, szereg akcji scenicznych oraz happeningów, niekonwencjonalne warsztaty edukacyjne, maratony filmowe, koncerty rockowe. Wszystko odbywać się będzie na terenie pofabrycznym oraz w Muzeum Mazowsza Zachodniego i Centrum Sztuki PERFORMER Kawiarnia – Galeria.

 

Podczas festiwalu zostaną rozdane statuetki w trzech kategoriach: Złota Żyr(g)rafa – statuetka przyznawana za „artystyczne wypaczenie rzeczywistości twórczej”, Złoty Kciuk – za najwybitniejszy Festiwal Artystyczny w Polsce oraz Złota Żyrybka – wręczaną najlepszemu animatorowi kultury z regionu.  

 

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Liczba wyświetleń: 876

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.