Aktualności

Marszałek otworzył w Mławie nowe boisko

2010.09.17 15:05 , aktualizacja: 2012.04.24 10:42
Autor: opracowanie: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik 17 września br. wziął udział w otwarciu nowego boiska wielofunkcyjnego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie.

 

W ramach inwestycji powstało boisko wielofunkcyjne o nawierzchni sportowej - poliuretanowo-gumowej do siatkówki, koszykówki oraz piłki ręcznej wraz z wyposażeniem. Dodatkowo wybudowano 3-torową bieżnię lekkoatletyczną oraz do skoków w dal, a także rzutnię do pchnięcia kulą. Zagospodarowano również otoczenie obiektu – odnowiono zieleń, zamontowano ławki. Całość została ogrodzona i oświetlona.

 

Inwestycja o łącznej powierzchni użytkowej 1346,01 m², w połączeniu z istniejącym budynkiem Liceum Ogólnokształcącego, salą sportową, gimnastyczną i budynkami – administracyjnym i gospodarczym, stworzy ogólnośrodowiskowy kompleks sportowy.

 

Łączny koszt zadania wyniósł ponad 519 tys. zł. Inwestycja została dofinansowana kwotą 100 tys. zł w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

 

Wieloletni Program Rozwoju Bazy Sportowej na Mazowszu – jego podstawowym założeniem jest równomierne rozłożenie obiektów sportowych na terenie całego województwa. Duży nacisk kładziony jest na budowę obiektów o charakterze wielofunkcyjnym, stwarzających możliwości uprawiania wielu dyscyplin sportu. W pierwszej kolejności budowane są również obiekty przy szkołach.

Liczba wyświetleń: 817

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.