Aktualności

Mamy 9 Gmin Fair Play na Mazowszu

2010.09.28 16:00 , aktualizacja: 2012.04.24 09:15

Autor: Monika Guzowska, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Znamy już laureatów IX edycji Konkursu „Gmina Fair Play 2010”.W tym roku Kapituła wyłoniła 122 gminy, w tym 9 z województwa mazowieckiego, które spełniły wymagania konkursu i przeszły pozytywnie procedurę weryfikacyjną, uzyskując tym samym tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play” 2010 – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. W uroczystym ogłoszeniu werdyktu jury uczestniczył m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Wśród mazowieckich laureatów tegorocznej edycji znalazły się: w kategorii gmina wiejska agro – Gmina Czerwonka; w kategorii gmin wiejskich wielofunkcyjnych – Gmina Lesznowola, Gmina Teresin oraz Miasto i Gmina Pilawa; w kategorii miasteczko i małe miasto Miasto Nowy Dwór Mazowiecki, Gmina Tarczyn i Gmina Mszczonów oraz w kategorii średnie miasto – Miasto Sochaczew.

 

Ponadto Kapituła postanowiła przyznać gminom Mszczonów i Lesznowola statuetki „Gmina Fair Play”. Natomiast Miastu i Gminie Pilawa złotą statuetkę „Gmina Fair Play”, a gminie Błonie specjalne wyróżnienie „Gmina Fair Play”.

 

W tym roku po raz drugi przyznane zostały nagrody specjalne dla „Samorządowego Menedżera Roku”, w tej kategorii Mazowsze także będzie miało swojego reprezentanta. Został nim burmistrz Mszczonowa – Józef Grzegorz Kurek.

 

Celem konkursu jest identyfikacja gmin przyjaznych inwestorom, a więc działających zgodnie z zasadami przejrzystości procedur oraz charakteryzujących się praworządnością i wysokim poziomem etycznym pracowników gminy.

 

Jedną z najważniejszych korzyści wynikającą z udziału w programie „Gmina Fair Play” jest szeroka promocja i możliwość zaprezentowania dokonań gmin oraz ich planów na forum publicznym.

Liczba wyświetleń: 1541

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.