Aktualności

Ponad 4 mln zł z Unii na bibliotekę na Koszykowej

2010.09.29 15:40 , aktualizacja: 2012.04.24 09:12

Autor: oprac. Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Utworzenie 163 bibliotecznych punktów dostępu do Internetu oraz zinformatyzowanie 142 bibliotek gminnych, powiatowych wraz z Biblioteką Główną Województwa Mazowieckiego to podstawowe założenia projektu, który decyzją zarządu województwa otrzyma unijne dofinansowanie. Całkowita wartość inwestycji to ponad 5 mln zł, z czego wsparcie z Unii Europejskiej wyniesie przeszło 4,1 mln złotych.

 

Umowę w sprawie dofinansowania podpisali 29 września br. przedstawiciele Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy i władz województwa - wicemarszałkowie Marcin Kierwiński oraz Ludwik Rakowski.

 

Mazowiecki System Informacji Bibliotecznej jest projektem współfinansowanym przez Unię Europejską. Jego celem jest stworzenie platformy elektronicznej służącej do wspomagania pracy bibliotek województwa mazowieckiego.

 

Koordynatorem projektu, mającego wspomagać pracę mazowieckich bibliotek, jest Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego. Docelowo projektem objęta będzie większość bibliotek publicznych. Projekt ma służyć stworzeniu jednolitego systemu informacji o zasobach bibliotek Mazowsza, usprawnieniu współpracy i wymianie informacji z innymi instytucjami.

Liczba wyświetleń: 754

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.