Aktualności

Z wizytą w powiecie przasnyskim

2010.10.01 17:20 , aktualizacja: 2012.04.24 08:54

Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

fot. Bogdan Kruszewski, SP...
fot. Bogdan Kruszewski, SP...
arch. PZD w Przasnyszu
arch. PZD w Przasnyszu
arch. PZD w Przasnyszu
arch. PZD w Przasnyszu
arch. PZD w Przasnyszu
arch. PZD w Przasnyszu
arch. PZD w Przasnyszu

Oddanie do użytku wyremontowanej Szkoły Podstawowej w Romanach Seborach, a także dróg powiatowych Krzynowłoga Mała – Skierkowizna oraz Myszyniec – Bartniki, to uroczystości, w których 1 października br., podczas wizyty w powiecie przasnyskim, wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Sprawniejszą komunikację i wzrost bezpieczeństwa podróżowania w powiecie oraz lepszy dostęp inwestorów i przedsiębiorców do Przasnyskiej Strefy Gospodarczej mają zapewnić zmodernizowane drogi Krzynowłoga Mała – Skierkowizna oraz Myszyniec – Bartniki. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu unijnemu uzyskanemu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

 

Przebudowa ciągu dróg powiatowych Krzynowłoga Mała – Skierkowizna objęła wzmocnienie istniejącej nawierzchni i poboczy oraz wymianę oznakowania pionowego na odblaskowe. W miejscowościach Krzynowłoga Mała, Goski Wąsosze i Skierkowizna powstały także chodniki, zatoki autobusowe i przejścia dla pieszych. Całkowity koszt inwestycji to 2 280 884, 82 zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło 1 901 770, 60 zł.

 

Remont odcinka Myszyniec – Bartniki to kompleksowa przebudowa głównej drogi dojazdowej do Przasnyskiej Strefy Gospodarczej, łączącej obszar inwestycyjny powiatu z terenami obecnego i planowanego zainwestowania Gminy Jednorożec oraz Podstrefą Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Wielbarku, a także, w układzie regionalnym województwa mazowieckiego, ze strefami gospodarczymi Mławy i Ciechanowa. Koszt prac modernizacyjnych wyniósł 18 626 306,34 zł, a wartość dofinansowania to 15 832 360,38 zł.

 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik pogratulował inwestycji. Wyraził nadzieję, że przebudowane drogi nie tylko zwiększą dostępność komunikacyjną gmin powiatu przasnyskiego, ale także przyczynią się do wzrostu atrakcyjności gospodarczej i inwestycyjnej regionu. Dodał, że równie istotnym przedsięwzięciem z punktu widzenia komfortu życia mieszkańców i rozwoju całego województwa jest troska o właściwe zaplecze edukacyjne najmłodszych Mazowszan. Dlatego tak ważne są przedsięwzięcia zapewniające młodzieży szkolnej dogodne warunki zdobywania wykształcenia, czego przykładem jest modernizacja szkoły w Romanach Seborach.

 

Realizacja projektu „Termomodernizacja wraz z wymianą dachu budynku Szkoły Podstawowej w Romanach Seborach oraz modernizacja kotłowni” objął prace remontowe niezbędne do sprawnego funkcjonowania placówki, zwłaszcza w okresie zimowym. W ramach inwestycji zmieniono pokrycie dachowe budynku głównego i kotłowni, ocieplono konstrukcję dachu, a także obiekt szkolny. Wymieniono też stolarkę okienną i drzwiową. Całkowity koszt prac wyniósł ponad 407,5 tys. zł, z czego dofinansowanie w ramach Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to przeszło 116,2 tys. zł.

Liczba wyświetleń: 887

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.