Aktualności

Inauguracja roku akademickiego w Pułtusku

2010.10.04 11:10 , aktualizacja: 2012.04.23 15:43
Autor: opracowanie: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
arch. Akademii...
arch. Akademii...
arch. Akademii...
arch. Akademii...

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz wicemarszałek Marcin Kierwiński uczestniczyli w inauguracji roku akademickiego 2010/2011 w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

 

Marszałek Adam Struzik, zwracając się do społeczności akademickiej, podkreślił, że wykształcone społeczeństwo jest obecnie największym kapitałem każdego kraju i gwarantem jego cywilizacyjnego rozwoju. Zaznaczył, że dynamiczny postęp, dyktowany przez rewolucję naukowo-techniczną, wymaga od kolejnych pokoleń gotowości do podejmowania nowych wyzwań i perspektywicznego myślenia, ale też kompetencji oraz wysokiego poziomu wiedzy. Studentom oraz kadrze pedagogicznej Akademii życzył udanego roku akademickiego i sukcesów naukowych, kontynuacji podjętych już działań dydaktycznych, ale także wiele nowych oraz ciekawych doświadczeń, innowacyjnych projektów naukowych i realizacji ambitnych przedsięwzięć.


Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku (do 1 października 2006 r. Wyższa Szkoła Humanistyczna) rozpoczęła swoją działalność 14 lipca 1994 r. W ciągu kilkunastu lat efektywnej pracy uczelnia zdobyła wysoką pozycję oraz wielkie uznanie za wkład w polski dorobek edukacyjny. Obecnie Akademia kształci studentów na 12 kierunkach, są to: administracja, archeologia, bezpieczeństwo narodowe, informacja naukowa i bibliotekoznawstwo, filologia polska, historia, pedagogika, politologia, socjologia, turystyka i rekreacja.
 

Liczba wyświetleń: 1138

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.