Aktualności

Medal za wieloletnią służbę

2010.10.04 11:00 , aktualizacja: 2012.04.23 15:51
Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska
fot. Wiesław Seweryniak
fot. Wiesław Seweryniak
fot. Wiesław Seweryniak
fot. Wiesław Seweryniak

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Płońsku już od 130 lat niosą pomoc potrzebującym. Ich wieloletnia służba uhonorowana została Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. 2 października br., podczas uroczystości jubileuszowych, odznaczenie wręczył Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się mszą św. polową, po której najbardziej zasłużeni druhowie uhonorowani zostali okolicznościowymi odznaczeniami. W akcie wdzięczności za wieloletnią służbę i ochronę bezpieczeństwa mieszkańców regionu, marszałek Adam Struzik wręczył druhom Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”. Gratulując jubileuszu, marszałek podziękował za zaangażowanie w codzienną niebezpieczną pracę, a zwłaszcza za poświęcenie w walce z tegoroczną powodzią. Podkreślił, że piękna tradycja, ważne dokonania na rzecz lokalnej społeczności, a także ciągły, ambitny rozwój jednostki zasługują na słowa wielkiego uznania.

 

Ochotnicza Straż Pożarna  w Płońsku liczy 57 wykwalifikowanych członków. Jej chlubą jest, składająca się z 21 osób grupa druhów, posiadających uprawnienia płetwonurkowe oraz dwunastoosobowa młodzieżowa drużyna pożarnicza. Bogate doświadczenie i profesjonalizm, jakim wykazują się druhowie podczas prowadzonych akcji ratowniczo-gaśniczych, sprawił, że podstawowym celem jednostki jest uzyskanie wpisu do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, co pozwoliłoby podejmować interwencje na terenie całego kraju.

Liczba wyświetleń: 849

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.