Aktualności

Podsumowanie GAMBIT-u płockiego

2010.10.07 14:40 , aktualizacja: 2012.04.23 15:24

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik otworzył konferencję podsumowującą realizację programu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w placówkach oświatowych subregionu płockiego pt: „GAMBIT PŁOCKI”. Spotkanie odbyło się 7 października br.

 

GAMBIT dla subregionu płockiego organizowany jest w ramach programu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na Mazowszu – „GAMBIT Mazowiecki”. Jego głównym celem jest zarówno zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, jak również kształtowanie wśród nich bezpiecznych zachowań na drodze poprzez organizację specjalnych zajęć z wychowania komunikacyjnego.

 

Marszałek Adam Struzik podkreślił, że działania na rzecz poprawy ruchu drogowego mają bardzo duże znaczenie społeczne i gospodarcze. Dodał, że program dotyczy nas wszystkich, ponieważ jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego, narażonymi na ryzyko wypadku. Dlatego tak ważne jest kształtowanie właściwych postaw, a także dostrzeżenie skuteczności działań uczących trwałych i bezpiecznych reakcji na drodze.

 

Podczas konferencji przedstawiciel warszawskiego WORD-u Tomasz Matuszewski zaprezentował program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na Mazowszu – „GAMBIT Mazowiecki”. Następnie zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Płocku nadkomisarz Zbigniew Kopczyński przedstawił bieżące statystyki oraz udział płockiej policji w działaniach edukacyjnych i prewencyjnych dzieci i młodzieży. Na zakończenie zastępca dyrektora WORD-u w Płocku dr Krzysztof Buczkowski przybliżył rolę Internetu w kształceniu w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, prezentując m.in. studia przypadków obejmujące najbardziej wartościowe projekty.

 

Honorowym patronatem objął konferencję Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 669

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.