Aktualności

Ciechanowski szpital jeszcze nowocześniejszy

2010.10.08 14:35 , aktualizacja: 2012.04.23 15:06
Autor: Biuro Prasowe;Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
foto: Barbara Chmielewska
foto: Barbara Chmielewska
foto: Barbara Chmielewska

Ciechanowski szpital ma powody do świętowania – w tym roku przypada jego 25-lecie. Dobiegła także końca trwająca od 2007 r. budowa i modernizacja bloku operacyjnego. Inwestycja otrzymała wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego w wysokości ponad 17,7 mln zł. W uroczystym otwarciu bloku oraz w gali jubileuszowej, 8 października br., wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

W bloku operacyjnym znajduje się 7 sal operacyjnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt medyczny – m.in. respirator, aparaty do znieczulania, stoły operacyjne, kolumny chirurgiczne, lampy operacyjne, diatermie, cieplarki, ssaki oraz wózki anestezjologiczne. W ramach inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie bloku operacyjnego wybudowane zostały także pomieszczenia dla centralnej sterylizatorni.

 

Nowy blok operacyjny dostosowany jest do obowiązujących wymagań prawnych i standardów unijnych. Dzięki modernizacji pacjenci odczują znaczną poprawę poziomu usług – zarówno poprzez podniesienie jakości wykonywanych zabiegów operacyjnych, jak również skrócenie czasu oczekiwania na tego typu zabiegi.

 

Jubileusz stał się okazją do uhonorowania palcówki Medalem Pamiątkowym Pro Masovia, który wręczył Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie to przyjazna pacjentowi, nowocześnie zarządzana placówka ochrony zdrowia północnego Mazowsza. Pacjentom oferuje nowoczesną diagnostykę i terapię poprzez wykonywanie wysokospecjalistycznych usług medycznych w 22 oddziałach szpitalnych i 50 poradniach specjalistycznych. Laboratoria posiadają certyfikaty jakości świadczonych usług. Szpital realizuje ponadto programy profilaktyczne, dwa z nich - "Szkoła Promocji Zdrowia" i "Zdrowi mieszkańcy to zdrowe Mazowsze”, finansowane są w całości ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Placówka stawia również na profilaktykę zdrowotną, organizując co roku obchody Światowego Dnia Chorego, Dnia Zdrowia, Listopadowe Dni Antynikotynowe.

Liczba wyświetleń: 877

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.