Aktualności

O sukces zagrali już w Ostrołęce

2010.10.13 13:40 , aktualizacja: 2012.04.23 14:29

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Rusza największy program zajęć pozalekcyjnych w mazowieckich gimnazjach. 13 października w Ostrołęce odbyła się lekcja inaugurująca program „Zagrajmy o sukces” w subregionie ostrołęckim.

 

W  ławkach szkolnych, obok gimnazjalistów, usiedli także przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego – wiceprzewodniczący Sejmiku Marian Krupiński oraz członek zarządu Waldemar Roszkiewicz. Po lekcji podpisanych zostało 50 umów z lokalnymi samorządami, dzięki czemu z zajęć pozalekcyjnych będzie mogło skorzystać blisko tysiąca gimnazjalistów z subregionu ostrołęckiego.

 

„Zagrajmy o sukces” to program Samorządu Województwa Mazowieckiego, który realizowany jest w ponad 300 mazowieckich gimnazjach, z czego w 41 z regionu ostrołęckiego. Magnesem, który przyciągnie młodzież potrzebującą lekcji wyrównawczych, będą zajęcia sportowe. Aby w nich uczestniczyć, uczniowie będą musieli wziąć udział również w zajęciach językowych, informatycznych czy matematyczno-przyrodniczych.

 

Projekt otrzymał dofinansowanie unijne w wysokości 15 mln zł na lata 2010-2011 w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych).

  • Pobierz: foto: Patryk Stolarski
  • Pobierz: foto: Patryk Stolarski
  • Pobierz: foto: Katarzyna Pawłowska

Liczba wyświetleń: 720

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.