Aktualności

I Mazowieckie Forum dobrych praktyk dla rozwoju Mazowsza

2010.10.15 07:35 , aktualizacja: 2012.04.23 14:20

Autor: Edyta Al-Tawil, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

12 października br. w Warszawie odbyły się targi dla osób zainteresowanych funduszami unijnymi. Towarzyszyła im wystawa fotograficzna, a także panele informacyjne dla beneficjentów środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Organizatorem forum była Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

Odbywająca się w hali warszawskiego Torwaru impreza zgromadziła przedstawicieli ponad 70 firm i instytucji, które już dostały dotacje unijne z RPO WM. Każda z nich miała swoje stoisko, gdzie prezentowała własne projekty współfinansowane przez Unię Europejską. Do każdego beneficjenta można było podejść i porozmawiać na tematy problematyczne – jak starać się o dotacje unijne, na co uważać, z czym się liczyć, czego się spodziewać. Wśród uczestników znaleźli się prezesi firm, urzędnicy samorządowi, burmistrzowie, a także mieszkańcy regionu. Oprócz możliwości posłuchania praktyków, można było też otrzymać od organizatorów materiały informacyjne, będące kopalnią wiedzy o funduszach unijnych na Mazowszu.

 

Oficjalną część imprezy rozpoczął wicemarszałek Marcin Kierwiński, który podkreślił, że głównym celem forum jest wymiana doświadczeń związanych z aplikowaniem o dotacje i z ich rozliczaniem. Dla przedstawicieli samorządu województwa to z kolei okazja, by porozmawiać z beneficjentami o tym jak usprawnić przyznawanie i rozliczanie dotacji.

  • MJWPU
  • MJWPU
  • MJWPU

Liczba wyświetleń: 626

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.