Aktualności

Mazowiecki Dzień Edukacji Narodowej w Wyszkowie

2010.10.18 16:10 , aktualizacja: 2012.04.23 13:52

Autor: oprac. Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

arch. CKU w Wyszkowie

W Wyszkowie świętowano tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej na Mazowszu. Uroczystościom, które odbyły się 18 października br., towarzyszyło otwarcie nowoczesnej hali sportowej przy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie oraz wręczenie nagród Marszałka Województwa Mazowieckiego 16 najlepszym nauczycielom z Mazowsza.

 

Marszałek Adam Struzik podziękował wszystkim pracownikom mazowieckiej oświaty za codzienny wysiłek i trud wkładany w dzieło budowy nowoczesnego i odpowiadającego najwyższym standardom szkolnictwa. Podkreślił, że jednym z priorytetowych działań władz samorządowych jest wspieranie edukacji poprzez inwestowanie w podnoszenie jakości pracy szkół i placówek, poszerzanie oferty edukacyjnej, a także działania mające na celu wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży. Wyraził nadzieję, że kolejny rok pracy będzie czasem wyzwań, ale też źródłem satysfakcji i okazją do wielu imponujących osiągnięć.

 

Marszałek dodał, że Dzień Edukacji Narodowej to także najlepsza okazja, aby nagrodzić pedagogów wyróżniających się zaangażowaniem w pracy dydaktycznej i wychowawczej.Nagrodami Marszałka Województwa Mazowieckiego uhonorowanych zostało 16 najlepszych nauczycieli z Mazowsza.

 

Podczas mazowieckich uroczystości oddano do użytku nowoczesną, pełnowymiarową halę sportową przy Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zespole Szkół nr 3 w Wyszkowie. Jej budowa została w całości sfinansowana z budżetu województwa mazowieckiego. Koszt inwestycji to łącznie ponad 6 mln zł. Ważnym wydarzeniem dla wyszkowskiej szkoły było również nadanie jej imienia Jana Kochanowskiego.

 

W mazowieckich obchodach Dnia Edukacji Narodowej wzięli udział m.in.: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz, przewodniczący Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego Janusz Gołota, radna Województwa Mazowieckiego Danuta Janusz, skarbnik Województwa Mazowieckiego Marek Miesztalski, starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski oraz dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych prowadzonych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego sprawuje obecnie nadzór nad 39 placówkami oświatowymi m.in. nad: centrami doskonalenia nauczycieli, bibliotekami pedagogicznymi, centrami kształcenia ustawicznego, medycznymi szkołami policealnymi, szkołami przyszpitalnymi, specjalnymi ośrodkami szkolno-wychowawczymi, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zespołem Szkół nr 3 w Wyszkowie oraz Kolegium Pracowników Służb Społecznych.

Liczba wyświetleń: 1066

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.