Aktualności

Inauguracja roku akademickiego w Radomskiej Szkole Wyższej

2010.10.21 15:20 , aktualizacja: 2012.04.23 13:30

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

21 października br. w Radomskiej Szkole Wyższej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego. Wykład inauguracyjny wygłosił Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Swój wykład marszałek poświęcił najważniejszym problemom i perspektywom rozwoju podregionu radomskiego, w tym również wybranym zagadnieniom dotyczącym całego Mazowsza oraz realizowanej przez samorząd województwa polityce rozwoju. Przypomniał, że mimo dystansu dzielącego polskie województwa od regionów starej Unii, Mazowsze w minionych latach odnalazło czynniki wzrostowe sprzyjające rozwojowi społeczno-gospodarczemu. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej spowodowało, że w województwie mazowieckim zwiększyła się dynamika przyrostu produktu krajowego brutto, osiągając tempo kilkukrotnie szybsze od przeciętnego w Unii Europejskiej. Potencjał województwa mazowieckiego wynika przede wszystkim z funkcji, jakie pełni metropolia warszawska, natomiast Radom w projekcie Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030 został zaliczony jako ośrodek rozwoju funkcji metropolitalnych o znaczeniu regionalnym.

Marszałek Województwa Mazowieckiego omówił również podstawowe kierunki rozwoju i najważniejsze działania inwestycyjne zrealizowane w ciągu ostatnich lat w subregionie radomskim i podkreślił znaczenie środków unijnych w jego dalszym rozwoju.

 

Marszałek Adam Struzik złożył wszystkim studentom życzenia doskonałych wyników w nauce i sukcesów a Wykładowcom i Profesorom satysfakcji z pracy dydaktycznej.

  • Archiwum RSW
  • Archiwum RSW

Liczba wyświetleń: 923

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.