Aktualności

BLISKO 19 MLN ZŁ Z UNII NA ROZBUDOWĘ PWSZ W PŁOCKU

2010.10.25 15:45 , aktualizacja: 2012.04.23 13:02

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Guzowska

fot. Barbara Chrzanowska
fot. Barbara Chrzanowska
fot. Barbara Chrzanowska

Rozbudowa kompleksu budynków przy Placu Dąbrowskiego oraz przebudowa Instytutu Pedagogiki PWSZ w Płocku to główne założenia projektu, który decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzyma unijne dofinansowanie. Umowę w tej sprawie, 25 października br., podpisali marszałek Adam Struzik oraz Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku, prof. zw. dr hab. Jacek Grzywacz . Wartość inwestycji to ponad 24,7 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie blisko 19 mln zł.

 

Podpisując dokumenty, marszałek Adam Struzik nie krył zadowolenia. – To kolejna dobra wiadomość nie tylko dla studentów. We wrześniu podpisaliśmy porozumienie, na mocy którego od nowego semestru będzie można studiować tu pielęgniarstwo. Tym razem umowa dotyczy poprawy warunków lokalowych. Jestem przekonany, że realizowane przedsięwzięcia przyciągną jeszcze większą liczbę chętnych do kontynuowania nauki w płockiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej – podkreślił marszałek.

 

Pomieszczenia, w których obecnie mieści się uczelnia nie odpowiadają standardom kształcenia – sale dydaktyczne są małe, bez zaplecza badawczego, a szkoła nie dysponuje żadną aulą wykładową. Dodatkowo budynki mają przestarzałą instalację elektryczną, nie są odpowiednio ocieplone, przez co generują wysokie koszty eksploatacji. Obiekty nie posiadają instalacji multimedialnych i nie są dostawane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Właśnie dlatego już w przyszłym roku ruszy rozbudowa kompleksu budynków przy Placu Dąbrowskiego oraz przebudowa Instytutu Pedagogiki przy ul. Gałczyńskiego w Płocku. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2013 r.

 

W kompleksie budynków przy ul. Dąbrowskiego 2 mieszczą się obecnie Instytut Matematyki i Informatyki oraz Biblioteka PWSZ. Przebudowa obejmie m.in. wykonane nowej konstrukcji dachu, ścianek działowych, schodów i szybu windowego oraz nowych instalacji: wodno-kanalizacyjnej, c.o., c.w., elektrycznej, odgromowej, telefonicznej i p.poż. W całym budynku wymienione zostaną okna, wykonane będą także posadzki i podłogi. Od strony dziedzińca powstanie parking.

 

W Instytucie Pedagogiki PWSZ przy ul. Gałczyńskiego powstaną m.in. dwa nowe skrzydła budynku. W jednym z nich, od strony północno-wschodniej, znajdzie się aula główna, pozwalająca pomieścić ponad 300 osób. W drugim, czterokondygnacyjnym skrzydle, usytuowanym od strony północno-zachodniej znajdą się m.in. pracownie muzyczne i plastyczne. Ponadto po stronie zachodniej budynku powstanie parking przeznaczony dla 25 pojazdów.

Liczba wyświetleń: 605

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.