Aktualności

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu „Mazowiecką Firmą Roku”

2010.10.25 12:30 , aktualizacja: 2012.04.23 13:23
Autor: Agnieszka Jezierska-Chalicka, MWM w Sierpcu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Sierpeckie muzeum okazało się Orłem Mazowieckiego Biznesu, zdobywając prestiżowy tytuł „Mazowieckiej Firmy Roku”. Rozstrzygnięcie VIII konkursu odbyło się 23 października br. podczas Wielkiej Gali Mazowsza Samorząd i Przedsiębiorczość. Uroczystość, w której wziął udział m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz, stała się również okazją do wyłonienia laureatów III edycji zmagań „Mazowiecki Powiat/Mazowiecka Gmina Roku”.

 

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu docenione zostało przez Kapitułę Konkursową za nieprzerwany rozwój mimo kryzysu gospodarczego, sposób zarządzania, jakość i rzetelność działań, innowacyjne pomysły oraz twórcze łączenie pielęgnowania tradycji z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Statuetkę Orzeł Mazowieckiego Biznesu złożono na ręce dyrektora sierpeckiego muzeum Jana Rzeszotarskiego.

 

W ramach konkursu „Mazowiecka Firma Roku”, spośród zgłoszonych kandydatur, należało wyłonić przedsiębiorstwa nowoczesne, dynamicznie się rozwijające i bez zastrzeżeń stosujące zasady etyki zawodowej. Gminą lub powiatem roku miały zaś szansę zostać te samorządy, które w szczególny sposób umożliwiają rozwój przedsiębiorstw, stwarzają dogodne warunki dla inwestorów, dbają o infrastrukturę oraz środowisko naturalne regionu, a także przeciwdziałają bezrobociu. Nie bez znaczenia w ocenie jurorów była również umiejętność pozyskiwania środków z funduszy Unii Europejskiej.

 

Konkursy, odbywające się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, zorganizowane zostały przez Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług oraz Europa 2000 Consulting Sp. z o.o.

Liczba wyświetleń: 523

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.