Aktualności

Rusza konkurs Mazowieckiego Funduszu Filmowego

2010.10.28 15:30 , aktualizacja: 2012.04.23 11:57

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Mazowiecki Fundusz Filmowy, podczas konferencji 28 października br., ogłosił, I edycję konkursu dla produkcji filmowych. Fundusz działa w ramach Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, a jego głównym zadaniem jest wspieranie finansowe projektów audiowizualnych realizowanych w województwie mazowieckim, przede wszystkim tych promujących region.

 

Wicemarszałek Ludwik Rakowski, podczas uroczystego ogłoszenia konkursu, podkreślił, że jest to szansa dla ambitnych i mądrych produkcji filmowych, ale też możliwość zaprezentowania w atrakcyjny sposób licznych walorów Mazowsza.

 

Na konkurs zgłaszać można projekty o wysokiej wartości artystycznej, w których wykorzystano charakterystyczne dla województwa obiekty i plenery, a także takie, które przyczynią się do turystycznej i gospodarczej promocji regionu i utrwalą jego korzystny wizerunek.

 

Podstawowym kryterium udziału projektów filmowych w konkursie jest powiązanie produkcji filmowej z województwem mazowieckim. Dotyczy to miejsca realizacji filmu, tematyki lub udział w jego realizacji twórców i przedsiębiorców z terenu województwa mazowieckiego oraz wysokość budżetu wydatkowanego w regionie.

 

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki będzie uczestniczyło w projektach wyłonionych w wyniku konkursu jako koproducent z wkładem finansowym. Na I edycję Konkursu Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył milion złotych.

 

Warunki udziału Mazowieckiego Funduszu Filmowego w produkcji filmowej określa Regulamin Konkursu, który jest dostępny na stronie internetowej www.mff.mazovia.pl, a także w siedzibie MCKiS. Wnioski należy składać w dni powszednie w siedzibie Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, przy ul. Elektoralnej 12, w  Warszawie, w godz. 10.00 – 15.00, pokój nr 4B. Wnioski będą przyjmowane od 29 października 2010 r., od godz. 10.00. Termin składania wniosków upływa 3 grudnia 2010 r. o godz. 16.00.

Liczba wyświetleń: 521

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.