Aktualności

Ponad 3,7 mln zł z Unii na inwestycje w Nowym Dworze Mazowieckim

2010.11.10 15:50 , aktualizacja: 2012.04.23 10:19

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Budowa drogi gminnej Jana Pawła II oraz opracowanie dokumentacji połączenia ulic Granicznej i Przemysłowej w Nowym Dworze Mazowieckim to dwa projekty, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymają unijne dofinansowanie. Całkowita wartość projektów to ponad 4,6 mln zł, z czego unijne wsparcie wyniesie ponad 3,7 mln złotych.10 listopada br. umowy w tej sprawie podpisali przedstawiciele zarządu województwa oraz beneficjent.

 

Wicemarszałek Marcin Kierwiński i członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz, podpisując umowy pogratulowali rzetelnie przygotowanego projektu. Podkreślili, że tego typu inwestycje są szczególnie cenne na Mazowszu, ponieważ, zwiększając bezpieczeństwo komunikacyjne, wpływają na wyższy standard życia wszystkich mieszkańców regionu.

 

Całkowity koszt projektu Poprawa dostępności Nowodworskiej dzielnicy przemysłowej poprzez opracowanie dokumentacji połączenia ulic Granicznej i Przemysłowej to 930 128,00zł, a kwota dofinansowania wyniesie760 608,80 zł.

 

Na realizację drugiej inwestycji pn. Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez budowę drogi gminnej Jana Pawła II w Nowym Dworze Mazowieckim łączącej drogę krajową nr 62 z drogą powiatową wraz z przebudową skrzyżowania z drogą nr 62 oraz zmianą organizacji ruchu w obrębie tej drogi zaplanowano środki w wysokości3 675 231,37, z czego 2 976 033,55 zł to wartość dofinansowania.

 

Inwestycje realizowane będą w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013, w odpowiedzi na konkursy ogłoszone przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

  • fot. Jacek Kosiorek, UM...
  • fot. Jacek Kosiorek, UM...
  • fot. Jacek Kosiorek, UM...

Liczba wyświetleń: 589

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.