Aktualności

Blisko 3,4 mln zł z Unii na system reagowania kryzysowego w powiecie pułtuskim

2010.11.12 08:15 , aktualizacja: 2012.04.23 10:16

Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Monika Guzowska

fot. arch. Starostwa...
fot. arch. Starostwa...
fot. arch. Starostwa...

Mieszkańcy powiatu pułtuskiego mogą czuć się bezpieczniej – projekt wsparcia technicznego systemu reagowania kryzysowego oraz krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego powiatu pułtuskiego otrzyma unijne dofinansowanie. Umowę w tej sprawie podpisali 10 listopada br. marszałek Adam Struzik oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Pułtusku.

 

W ramach projektu planowany jest zakup siedmiu samochodów (pięciu samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz dwóch o przeznaczeniu specjalnym), a także wyposażenia technicznego wspomagającego działania ratownicze strażaków i ratowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu.

 

Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie bezpieczeństwa 51 tysiącom mieszkańców powiatu, uchronienie ich przed zagrożeniami spowodowanymi zarówno klęskami żywiołowymi, m.in. powodziami i pożarami, jak również działalnością człowieka np. wypadkami drogowymi. Inwestycja realizowana jest przez powiat pułtuski w partnerstwie z 6 gminami – Pokrzywnica, Gzy, Zatory, Świercze, Winnica oraz Pułtusk.

 

Działania podejmowane będą w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013, w odpowiedzi na konkursy ogłoszone przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Całkowita wartość projektu to blisko 4 mln zł., z czego wsparcie unijne w ramach RPO WM wyniesie aż 3,4 mln zł.

Liczba wyświetleń: 515

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.