Aktualności

Nowy most w Małkini

2010.11.15 15:25 , aktualizacja: 2012.04.23 11:08
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
foto: Monika Burdon
foto: Monika Burdon
foto: Monika Burdon

15 listopada br. otwarta została jedna z najważniejszych inwestycji samorządu województwa – most na Bugu w Małkini. To dobra wiadomość dla mieszkańców Małkini, Ostrołęki, Sokołowa Podlaskiego oraz wszystkich tych, którzy jadąc na Mazury muszą przeprawić się przez Bug w Małkini.

 

Trwająca ponad 3 lata inwestycja kosztowała ponad 81,9 mln zł, z czego 65,8 mln zł dofinansuje Unia Europejska. Pozostałe środki pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego. Inwestycję realizował Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

 

Obiekt, wybudowany według najnowszych technologii, został przystosowany do ruchu samochodowego, rowerowego i pieszego. Długość nowego mostu to 400 m, szerokość 14,5 m. Wraz z budową mostu powstało 3 km dróg dojazdowych. Po prawej stronie drogi został wykonany ciąg pieszo-rowerowy.

Kolejnym etapem przebudowy drogi wojewódzkiej nr 627 będzie budowa ponad 15,6 km odcinka drogi, nowym śladem, po nasypie nieczynnej linii kolejowej z Kosowa Lackiego do Małkini. Inwestycja jest na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej.


W uroczystości udział wzięli m.in.: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, wicemarszałek Ludwik Rakowski, Wójt Gminy Małkinia Górna Marek Kubaszewski oraz dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Zbigniew Ostrowski.

Liczba wyświetleń: 2643

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.