Aktualności

Szansa dla pacjentów z nowotworem mózgu

2010.11.17 13:25 , aktualizacja: 2012.04.23 09:21

Autor: Dorota Ł. Cichocka, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

17 listopada br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wziął udział w konferencji „Guzy mózgu – przełom w leczeniu”. Tego dnia została też zainaugurowana w Polsce przełomowa metoda Gamma Knife® w ramach III Międzynarodowego Tygodnia Świadomości Nowotworów Mózgu. Konferencja odbyła się w Centrum Neuroradiochirurgii przy Wojewódzkim Szpitalu Bródnowskim.

 

Co roku w Polsce ok. 3 tys. osób słyszy diagnozę „guz mózgu”. Zapadalność na te nowotwory jest większa u dzieci niż u dorosłych. Guzy są drugim co do częstotliwości nowotworem złośliwym wieku dziecięcego. Radiochirurgiczny nóż Gamma Knife® Perfection jest unikalnym urządzeniem stosowanym we współczesnej radiochirurgii stereotaktycznej, wykorzystującym promieniowanie gamma jako źródło energii terapeutycznej. Metoda jest nieinwazyjna i całkowicie bezbolesna dla chorego. Zabieg trwa od 20 minut do 2 godzin i pacjent, w większości przypadków, może już tego samego dnia wrócić do domu. Przy pomocy tej metody co roku skutecznie leczone jest ponad 40 tys. osób na całym świecie.

 

Gratulując Dyrekcji i Zespołowi Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego inicjatywy i sukcesu, marszałek Adam Struzik podkreślił, że Samorząd Województwa Mazowieckiego dokłada wszelkich starań, by jego placówki medyczne mogły się szczycić nie tylko wybitnymi specjalistami i najwyższej klasy kadrą, ale również stosowaniem najnowocześniejszych technologii i urządzeń. Wyraził przekonanie, że w codziennej pracy personel placówki, dzięki nowej metodzie, będzie mógł osiągać jak najlepsze wyniki i jak najwyższy stopień wyleczeń.

  • fot. Łucja D. Cichocka
  • fot. Łucja D. Cichocka
  • fot. Łucja D. Cichocka
  • fot. Łucja D. Cichocka
  • fot. Łucja D. Cichocka

Liczba wyświetleń: 1027

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.