Aktualności

Jest decyzja SKO w sprawie decyzji środowiskowej dla lotniska w Modlinie

2010.11.18 15:25 , aktualizacja: 2012.03.06 13:57

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

foto: Biuro Prasowe

Samorządowe Kolegium Odwoławczego utrzymało w mocy zaskarżoną przez organizacje ekologiczne decyzję środowiskową dla lotniska w Modlinie.


Jak zaznaczył wicemarszałek Marcin Kierwiński jest to znakomita informacja przede wszystkim dla przyszłych pasażerów lotniska. Podkreślił także, że otrzymana w dniu dzisiejszym decyzja (ostateczna) mówi wyraźnie o utrzymaniu w mocy decyzji Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego w sprawie środowiskowych uwarunkowań inwestycji w Modlinie. Oddala wszelkie zarzuty złożone przez wszystkie towarzystwa ekologiczne. Wyraził nadzieję, że dzięki temu inwestycja będzie mogła być realizowana bez przeszkód.

 

Prezes spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin sp. z o.o. Piotr Okienczyc dodał, że decyzja jest dowodem na to, że raport środowiskowy został przygotowany bardzo rzetelnie i profesjonalnie, zgodnie z wytycznymi, nie tylko polskimi ale również europejskimi.

 

Aktualnie na lotnisku w Modlinie trwają prace budowlane. Ponadto rozstrzygnięte zostały największe przetargi na część lotniczą i budowę terminala.
 

Liczba wyświetleń: 1005

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.