Aktualności

„Niezwykła Chorwacja” w Urzędzie Marszałkowskim

2010.11.25 13:40 , aktualizacja: 2012.03.06 12:43

Autor: Marcin Kaczmarek (KM), Wprowadzenie: Monika Guzowska

 • fot. A. Groszyk-Książak
 • fot. A. Groszyk-Książak
 • fot. A. Groszyk-Książak
 • fot. M. Guzowska
 • fot. M. Guzowska
 • fot. M. Guzowska
 • fot. M. Guzowska
 • fot. M. Guzowska
 • fot. M. Guzowska
 • fot. M. Guzowska
 • fot. M. Guzowska

24 listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz oraz Ambasador Republiki Chorwacji Ivan Del Vechio wspólnie otworzyli wystawę fotografii chorwackiego fotografika Marko Vrdoljaka pt. „Niezwykła Chorwacja”, prezentującej piękno tamtejszych regionów.

 

Ekspozycja jest częścią kampanii prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Chorwacji, w związku z jej przygotowaniami do wejścia w struktury Unii Europejskiej. Zdjęcia będzie można podziwiać do 12 grudnia br. Później wystawa zostanie przeniesiona do Sejmu RP.

 

W wernisażu udział wzięli również: Ambasador Republiki Serbii - Radojko Bogojević, Ambasador Republiki Słowenii J.E. Marjan Šetinc, Ambasador Federacyjnej Republiki Brazylii Carlos Alberto Simas Magalhaes, Ambasador Republiki KolumbiiJorge Alberto Barrantes Ulloa, Konsul Republiki Macedonii Orce Djaleski, a także prezes Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Chorwackiej Janusz Jesionek.

 

Po zakończeniu uroczystości odbyło się spotkanie przedstawicieli korpusu dyplomatycznego z członkiem Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemarem Roszkiewiczem. Głównym tematem rozmów była ordynacja wyborcza określająca zasady wyborów samorządowych w Polsce i na Mazowszu.

 

----------------------------------------------------------

Marko Vrdoljak urodził się w 1973 r. w Zagrzebiu. Swoją karierę fotograficzna rozpoczął niedawno. Mimo to jego zdjęcia były wystawiane już na ośmiu cieszących się uznaniem wystawach. Fotografuje ludzi i ich zwyczaje, dziedzictwo kulturowe, sztukę sakralną, muzea, zamki, pejzaże i wydarzenia.

 

Fotografia „Raj dla owiec” (Sheep`s Paradise) wykonana w Lice, została wybrana na jubileuszową okładkę 50. wydania magazynu „DigitalPhoto”. Była to pierwsza okładka wykonana przez chorwackiego fotografa. Jego najnowsza praca to monografia fotograficzna przedstawiająca region Zagrzebia. Aktualnie pracuje nad monografiami fotograficznymi Parku Narodowego Brijuni i miasta Rijeki.                                                                                                       

Liczba wyświetleń: 2205

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.