Aktualności
Jest umowa z Płockim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym!
2010.12.23 15:15 , aktualizacja: 2012.03.05 12:10
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska
Utworzenie Centrum Usług Biznesowych oraz Centralnego Laboratorium to główne założenia projektu Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, który decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymał 61,6 mln zł unijnego dofinansowania. Całkowita wartość projektu to przeszło 195 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali 23 grudnia br. marszałek Adam Struzik oraz Zarząd Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego S.A.
Marszałek Adam Struzik podkreślił, że Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny to przede wszystkim doskonała baza badawcza i miejsce do powstawania innowacyjnych rozwiązań. To także duża szansa na dynamiczny rozwój Płocka i stworzenie nowych miejsc pracy. Marszałek wyraził nadzieję, że już niebawem znajdą w nim zatrudnienie młodzi naukowcy i specjaliści.
Projekt zakłada zaprojektowanie i budowę kompleksu obiektów Centrum Usług Biznesowych oraz Laboratorium Centralnego. Zagospodarowane zostaną także tereny wokół obiektów. Przedsięwzięcie będzie realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Obiekty mają tworzyć infrastrukturę dla inwestorów z sektora BPO [Business Process Outsourcing]; SSC [Shared Services Centers] oraz badawczo-rozwojowego i laboratoryjnego.
Odpowiadając na zidentyfikowane problemy i bariery w rozwoju Instytucji Otoczenia Biznesu zaproponowano unikalną formułę programową projektu, która realizowana będzie w partnerstwie z instytucjami otoczenia biznesu działającymi w regionie mazowieckim, szkołami wyższymi oraz partnerami biznesowymi.
Centrum Usług Korporacyjnych będzie mieścić się w trzyskrzydłowym budynku w klasie A o powierzchni użytkowej 9 500 m2. Kompleks Data Center obejmuje dwa obiekty: pierwszy to obiekt technologiczny w klasie Tier III oraz obiekt o funkcjach badawczych w klasie A o powierzchni ok. 2500 m2. W obiektach zastosowane zostaną rozwiązania zwiększające efektywność końcowego zużycia energii przez obniżenie zużycia zarówno energii pobieranej przez użytkowników końcowych, jak i energii pierwotnej. Zarówno na etapie budowy jak i użytkowania zostaną zastosowane rozwiązania, które poprawią efektywność energetyczną.
Kompleks Laboratorium Centralnego obejmuje dwa obiekty o łącznej powierzchni 6 700 m2, przy czym w obiekcie Laboratorium na terenie pow. ok. 5 600 m2 mieścić się będą laboratoria i pracowanie analityczne. Wybudowany zostanie także trzykondygnacyjny budynek administracyjny o powierzchni całkowitej 1.100 m2.
Liczba wyświetleń: 1297
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.