Aktualności

Finał V edycji Szkolnych Zawodów „Strongman” i „Strongwoman” w Radomiu

2011.02.03 15:00 , aktualizacja: 2012.02.29 12:33
Autor: Agnieszka Zdanowicz, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska
fot. arch. ZSZ im. Jana...
fot. arch. ZSZ im. Jana...

Już po raz piąty odbyły się w Radomiu Szkolne Zawody „Strongman” i „Strongwoman”, organizowane przez Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Kilińskiego. 3 lutego br. nagrody zwycięzcom wręczył członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Leszek Ruszczyk.

 

Przekazując laureatom puchary i sprzęt sportowy, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Leszek Ruszczyk podkreślił, że coroczne zmagania to wspaniałe wydarzenie, sprzyjające integracji uczniów z gronem pedagogicznym.

 

Nauczyciele wychowania fizycznego biorą czynny udział w zawodach. W tym roku, wraz z dyrektor Ewą Osińską, wystąpili w czterominutowym pokazie piramid. Chcieli w ten sposób zachęcić młodzież do aktywniejszego udziału w zajęciach sportowych. Dopełnieniem tegorocznej edycji był pokaz zapaśników z Klubu Sportowego „Olimpijczyk – Radom”.

 

Do finału zawodów zakwalifikowało się dziewięcioro uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych: Ewa Wojdat, Aleksandra  Bartczak, Sylwia Bartczak, Adam Kawęka, Albert Sąpór, Emil Ofat, Dominik Korycki, Piotr Mordak, Patryk Papuć. Wśród chłopców po 3 konkurencjach zwyciężył uczeń 2. klasy – Adam Kawęka. Tytuł „strongwoman” zdobyła uczennica 3. klasy – Ewa Wojdat.

Liczba wyświetleń: 1201

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.