Aktualności

Inwestycje w marszałkowskich szpitalach w 2011 roku

2011.02.08 15:15 , aktualizacja: 2015.07.14 12:43

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W tegorocznym, proinwestycyjnym budżecie województwa mazowieckiego aż 91,5 mln zł przeznaczonych zostanie na inwestycje w służbę zdrowia. To o 30 mln więcej niż przed rokiem. Dużym wsparciem będą nadal środki unijne. Planowane są nowe przedsięwzięcia (jak budowa nowego budynku szpitala przy ul. Niekłańskiej), a także realizacja projektów, które w zeszłym roku, z powodu rekordowego „janosikowego”, nie zostały wykonane.

 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podkreślił, że miniony rok nie był dla Mazowsza łatwy. Sytuacja finansowa województwa nie pozwoliła na realizację szeregu ważnych inwestycji w szpitalach. Dlatego w tym roku władze samorządowe robią wszystko aby zadania te przywrócić – dodał. Bardzo ważną dla Warszawy inwestycją jest budowa nowego budynku w szpitalu dziecięcym przy ul. Niekłańskiej. W stolicy wciąż brakuje łóżek dziecięcych, a szpitale te są bardzo oblegane. Jak zaznaczył  marszałek – pacjentami szpitala przy ul. Niekłańskiej są nie tylko mali Warszawiacy, ale także dzieci praktycznie z całego Mazowsza. To jedna z najlepszych placówek w województwie, a budowa nowego gmachu oznacza aż sto nowych miejsc.

 

W tegorocznym budżecie na inwestycje w służbie zdrowia zabezpieczono aż 91,5 mln zł, podczas gdy w zeszłym roku tylko 59 mln zł. Aż 10 z 25 planowanych projektów jest dofinansowanych ze środków UE, co pozwoli na realizację inwestycji o łącznej wartości ponad 100 mln zł, z czego ponad 13 mln zł będzie pochodziło z budżetu województwa.

 

Do największych warszawskich i okołowarszawskich inwestycji należą: modernizacja budynku F w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie, rozbudowa szpitala przy ul. Niekłańskiej oraz modernizacja Oddziału Patologii Noworodka i Niemowlęcia w tej placówce, modernizacja Oddziału Przyjęć wraz z Izbą Przyjęć Szpitala Tworkowskiego w Pruszkowie, zakończenie rozbudowy Pawilonu Głównego w Mazowieckim Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku czy budowa sieci informatycznej i zakup nowoczesnego sprzętu dla szpitala bródnowskiego.

 

Dyrektor Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza Małgorzata Stachurska-Turos wyraziła nadzieję, że budowę nowego obiektu uda się zakończyć już w 2013 roku. Natomiast zakończenie prac remontowych na oddziale Patologii Noworodka i Niemowlęcia chciałaby zamknąć w przyszłym roku. Dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego Jarosław Rosłon dodał, że w kierowanej przez niego placówce zmiany będą olbrzymie. Szpital nie będzie musiał wreszcie wynajmować pomieszczeń, w których dziś funkcjonują specjalistyczne przychodnie. Placówka zyska także izbę przyjęć z prawdziwego zdarzenia.

 

 

Wypowiedź Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego

  • fot. Anna Groszyk-Książak
  • fot. Anna Groszyk-Książak
  • fot. Anna Groszyk-Książak

Pliki do pobrania

Rozmiar: 280 kB, Liczba pobrań: 600, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 272 kB, Liczba pobrań: 708, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 230 kB, Liczba pobrań: 534, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 219 kB, Liczba pobrań: 534, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 124 kB, Liczba pobrań: 623, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 127 kB, Liczba pobrań: 582, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 122 kB, Liczba pobrań: 476, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 185 kB, Liczba pobrań: 521, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 3225

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.