Aktualności

Wybory Kobiety Sukcesu Mazowsza 2011

2011.03.08 12:50 , aktualizacja: 2012.02.29 10:53

Autor: Elwira Kasprzak, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Poznaliśmy Złotą Dziesiątkę Kobiet Sukcesu 2011 roku. W uroczystej Gali, zorganizowanej 7 marca br., w przeddzień Międzynarodowego Święta Kobiet, wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

 

Kandydatki do tytułu Kobiety Sukcesu Mazowsza zgłaszali przedstawiciele regionalnych mediów, organizacji społecznych i samorządów. Są nimi panie, które w minionym roku były bohaterkami dziennikarskich publikacji, zostały zauważone przez swoje środowiska, otrzymały nagrody w różnych dziedzinach.

 

Statuetkę z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika odebrała Kobieta Sukcesu Mazowsza 2011 – Maria Jolanta Batycka-Wąsik, wójt gminy Lesznowola (powiat piaseczyński). Wręczając wyróżnienie, marszałek podkreślił rolę kobiet we współczesnym świecie, ich przedsiębiorczość i aktywność, umiejętność łączenia życia zawodowego z rodzinnym oraz wytrwałość w dążeniu do wytyczonych celów. Życzył wszystkim Paniom, aby to, co robią dawało im poczucie spełnienia i samorealizacji we wszystkich aspektach życia.

 

W tegorocznej Złotej Dziesiątce  znalazły się także: Katarzyna Błeszyńska – pisarka,specjalistka w zakresie prawa autorskiego i prasowego; Adela Głowacka – współzałożycielka i członek honorowy Radomskiego Stowarzyszenia Romów „Romano Waśt”; Maria Magdalena Kępińska – właścicielka gospodarstwa agroturystycznego „Pod Dobrotliwym Serafinem”; Jolanta Lewicka – brafitterka i założycielka sieci sklepów z bielizną Li PARIE; Beata Ostrowska-Harris – właścicielka Pałacu w Korczewie na Podlasiu; Beata Przybyszewska-Kujawa – właścicielka Centrum Kosmetyki i Promocji Zdrowia ESTETYKA; Anna Raczyńska – współwłaścicielka firmy Vitaceuticals s.c.; Malina Wieczorek – malarka; a także Teresa Maria Bogiel – prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Warszawie, która nie boi się wyzwań, a pracą zawodową potwierdza, że „(…) jakość nie jest dziełem przypadku, jest zawsze wynikiem wysiłku człowieka". W opinii pracowników jej decyzje, związane z wewnętrznym funkcjonowaniem placówki, wymagały dyscypliny, ale zawsze poparte były troską o człowieka oraz żywym zainteresowaniem potrzebami pacjentów i zatrudnionego personelu. Aktywna praca zawodowa nie przeszkadza jej w realizowaniu prywatnych pasji, jakimi są pielęgnowanie działki oraz ochrona dziedzictwa kulturowego i animacja życia społecznego w lokalnym środowisku. Przykładem może być jej aktywna działalność w Stowarzyszeniu "Twoja Gmina" w Bodzanowie, zrzeszającym mieszkańców gminy, którzy pragną promować zasoby i tradycje regionalne.

 

I edycja Gali Kobiet Sukcesu Mazowsza odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Międzynarodowego Forum Kobiet i Stowarzyszeniem K40. Gościem honorowym tego wieczoru była prof. dr hab. Danuta Hübner.

  • fot. Wiesław Seweryniak
  • fot. Wiesław Seweryniak
  • fot. Wiesław Seweryniak
  • fot. Wiesław Seweryniak
  • fot. Wiesław Seweryniak

Liczba wyświetleń: 3384

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.