Aktualności

Wizyta Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec

2011.03.17 15:30 , aktualizacja: 2012.02.29 10:34

Autor: Katarzyna Mańska, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik spotkał się, 17 marca br., z Ambasadorem Republiki Federalnej Niemiec Rüdiger’em Freiherr’em von Fritsch’em, który od lipca 2010 r. pełni misję dyplomatyczną w Polsce. Towarzyszył mu Rainer Münzel - I Radca Ambasady z Wydziału Politycznego i Konsularnego.

 

Podczas wizyty Marszałek Adam Struzik zapoznał gości z wynikami, przeprowadzonych jesienią ubiegłego roku, wyborów samorządowych. Marszałek scharakteryzował województwo pod kątem walorów inwestycyjnych oraz przedstawił specyfikę współpracy Mazowsza z wieloletnimi partnerami – krajami związkowymi Brandenburgią i Saksonią-Anhalt. Dokonał też prezentacji wspólnie zrealizowanych najważniejszych projektów.

 

Marszałek, podkreślając efektywność dotychczasowych działań, nawiązał do wspólnej obecności w Komitecie Regionów. W ramach „Partnerstwa Regionów Przejściowych” w Komitecie Regionów niemieccy partnerzy wraz z Mazowszem podejmują obecnie starania o stworzenie nowych mechanizmów przejścia z celu Konwergencja do celu Konkurencyjność.

 

Ambasador Rüdiger Freiherr von Fritsch wyraził zadowolenie z intensywnej, jak podkreślił  "modelowej", współpracy województwa mazowieckiego z regionami niemieckimi oraz zapewnił o woli wspierania wszelkich inicjatyw, które przyczynią się do dalszego rozwoju kontaktów międzyregionalnych.

 

Rüdiger Freiherr von Fritsch urodził się w 1953 r. w Siegen (Westfalia), studiował historię i germanistykę, po czym rozpoczął pracę w służbie dyplomatycznej. Pierwszą placówką zagraniczną, do której go oddelegowano, była Ambasada Niemiec w Warszawie (1986-1989), gdzie pełnił funkcję referenta ds. politycznych.

  • fot. Iwona Dybowska
  • fot. Iwona Dybowska
  • fot. Iwona Dybowska
  • fot. Iwona Dybowska
  • fot. Iwona Dybowska

Liczba wyświetleń: 1268

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.