Aktualności

Powrót do aktywności zawodowej

2011.03.28 10:20 , aktualizacja: 2012.02.29 10:03

Autor: Arleta Dębkowska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

fot. arch. NOT-u w Łomży
fot. arch. NOT-u w Łomży
fot. arch. NOT-u w Łomży
fot. arch. NOT-u w Łomży

26 marca br. w sali Gminnej Spółdzielni w Łysych odbyło się podsumowanie projektu „Outplacement – monitorowany powrót do aktywności zawodowej”. Wzięli w nim udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Projekt dotyczący przygotowania osób do aktywności zawodowej wśród pracowników Zakładów Mięsnych JBB w Łysych, przez ostatnie półtora roku wdrażało Biuro Łomżyńskiej Rady FSNT NOT. Jego celem były działania na rzecz tych, którzy utracili pracę w wyniku pożaru zakładów w czerwcu 2009 r. Projekt został pozytywnie oceniony przez Instytucję Wdrażającą (Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku) oraz uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

Dzięki realizacjiprzedsięwzięcia kilkadziesiąt osób zdobyło nowe kwalifikacje – kierowcy wyższych kategorii oraz operatora sprzętu. Kilkanaście osób rozpoczęło prowadzenie działalności gospodarczej. Wśród nowych przedsiębiorców są m.in. fotooperatorzy, kowale artystyczni, mechanicy samochodowi, budowlańcy, a także masarze pracujący już na własny rachunek. Podczas spotkania omówiono także działania podejmowane na rzecz osób bezrobotnych oraz nakierowane na wzrost potencjału kapitału ludzkiego zarówno w województwie mazowieckim, jak i podlaskim.

Liczba wyświetleń: 1143

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.