Aktualności

III Międzynarodowe Forum Efektywności Energetycznej

2011.04.04 13:15 , aktualizacja: 2012.02.29 09:33
Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W dniach 31 marca – 1 kwietnia br. odbyło się w Warszawie III Międzynarodowe Forum Efektywności Energetycznej „Mniej znaczy Więcej”. Dotyczyło ono Ustawy o efektywności energetycznej i zorganizowane zostało w ramach konsultacji społecznych projektu ustawy. W spotkaniu wzięła udział m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Celem efektywności energetycznej jest zmniejszenie zużycia oraz redukcja strat energii. Ma temu służyć właściwe wykorzystanie energii końcowej oraz zachodzących zmian technologicznych i gospodarczych.

 

Racjonalne i skuteczne wykorzystanie istniejących zasobów energetycznych, w perspektywie wzrastającego zapotrzebowania na energię, to obszary szczególnie ważne dla Mazowsza i Polski. Priorytetowym celem stało się stworzenie ram prawnych oraz systemu wsparcia działań związanych z poprawą efektywności. Ustawa o efektywności energetycznej stanowi wypełnienie dyrektywy Parlamentu Europejskiego w sprawie końcowego wykorzystania energii i usług energetycznych z 5 kwietnia 2006r.

 

Podczas spotkania dyskutowano również na temat dostępu do efektywnych źródeł energii poza obszarami miejskimi, skutecznego zarządzania energią w zakładach produkcyjnych oraz sposobów finansowania efektywności energetycznej.

Liczba wyświetleń: 1352

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.