Aktualności

Szpital na Solcu obchodzi 90-lecie istnienia

2011.04.05 14:00 , aktualizacja: 2012.02.29 09:32
Autor: A. Dębkowska (opr.AS), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot. B. Kozielski
fot. B. Kozielski
fot. B. Kozielski
fot. B. Kozielski

Uroczystości jubileuszowe odbyły się 4 kwietnia br. w Warszawie. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, który wręczył, w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, na ręce Prezes Teresy Romanowskiej Dyplom uznania z okazji jubileuszu placówki, z podziękowaniem za zaangażowanie i włożony trud w ratowanie życia ludzkiego.

 

Podczas specjalnej gali w Teatrze Ateneum wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski pogratulował pięknego jubileuszu, życząc jednocześnie, aby szpital nadal rozwijał się dynamicznie, niosąc pomoc potrzebującym, lecząc zgodnie ze standardami współczesnej medycyny.  

 

Początki Szpitala Śródmiejskiego na Solcu sięgają 1921 roku. W roku 1933 liczył on już 170 łóżek i posiadał przychodnię przyszpitalną. Okres wojny i powstania warszawskiego to czas, w którym nurt opieki nad chorymi łączono w tym szpitalu z udzielaniem pomocy nie tylko medycznej, ludziom podziemia i walki zbrojnej z okupantem. Po wojnie szpital pracował już od lutego 1945 roku w systemie opieki zdrowotnej miasta, ze szczególnym uwzględnieniem Powiśla i Śródmieścia Warszawy. Najpierw był to Szpital Miejski nr 8, a następnie po gruntownej przebudowie w latach 1975 - 1980, Szpital Śródmiejski. Obecnie to nowoczesna placówka, która może pochwalić się nowymi osiągnięciami w dziedzinie wiedzy medycznej, leczeniem zgodnym ze standardami współczesnej medycyny, specjalistyczną diagnostyką, a także pełnym zakresem monitorowania czynności życiowych chorego. Od 1 stycznia 2011 r. placówka działa jako Szpital Solec Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. W chwili obecnej funkcjonują oddziały: Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Proktologii, Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologii, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Ginekologii i Położnictwa, Neonatologii, Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Liczba wyświetleń: 1073

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.