Aktualności

Oddział Chorób Wewnętrznych Szpitala w Sierpcu już wyremontowany

2011.04.08 14:05 , aktualizacja: 2012.02.29 09:23

Autor: Dorota Ł. Cichocka, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

8 kwietnia br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wziął udział w uroczystości otwarcia nowo wyremontowanego Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala SPZZOZ w Sierpcu.

 

Obecnie Oddział Chorób Wewnętrznych dysponuje 54 łóżkami w salach 2, 3 i 6 – osobowych. Posiada własną aparaturę diagnostyczną oraz salę Intensywnej Opieki Kardiologicznej z 4 łóżkami ze sprzętem specjalistycznym, m.in.: 2 kardiomonitorami, defibrylatorem, bieżnią do prób wysiłkowych, 3 pompami infuzyjnymi dwustrzykawkowymi ze statywem, rejestratorem Holtera, aparatem EKG z wózkiem, kardiostymulatorem.

 

Oddział zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów w zakresie chorób wewnętrznych, w szczególności: układu krążenia, układu oddechowego, przewodu pokarmowego, cukrzycy i schorzeń neurologicznych. Ponadto wykonuje badania w Pracowni Endoskopowej takie jak: bronchoskopia, gastroskopia, kolonoskopia, rektoskopia z polipektomią, korzysta z badań Pracowni Radiologicznej, Ultrasonograficznej i Laboratorium. Rocznie oddział przyjmuje ponad 2600 pacjentów i jest najbardziej dochodową częścią szpitala.

 

Jak podkreślił podczas uroczystości marszałek Adam Struzik, zakończony niedawno kompleksowy remont Oddziału Chorób Wewnętrznych, sfinansowany w całości z dotacji Starostwa Powiatowego w Sierpcu, to bardzo ważna inwestycja. Jest ona dowodem troski lokalnego samorządu oraz władz SPZZOZ w Sierpcu o podnoszenie standardów opieki medycznej na Mazowszu. Przebudowa pomieszczeń, wymiana instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, wentylacyjnej oraz instalacji gazów medycznych, a także wyposażenie oddziału w nowe łóżka, materace i inne meble, zakupione ze środków własnych szpitala i sponsorów, mają ogromne znaczenie dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania oddziału oraz zagwarantowania chorym wysokich norm bezpieczeństwa i komfortowych warunków hospitalizacji.

  • fot. Wiesław Seweryniak,...
  • fot. Wiesław Seweryniak,...
  • fot. Renata Będzikowska
  • fot. Renata Będzikowska
  • fot. Wiesław Seweryniak,...

Liczba wyświetleń: 1510

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.