Aktualności

Nowa siedziba DPS-u w Młodzieszynie już otwarta

2011.04.15 10:30 , aktualizacja: 2018.09.12 09:08

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • Pobierz: fot. Anna Syperek,...
  • Pobierz: fot. Anna Syperek,...
  • Pobierz: fot. Anna Syperek,...

Adaptacja, rozbudowa i wyposażenie Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie (w powiecie sochaczewskim) to projekt, który decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymał wsparcie ze środków unijnych w ramach RPO WM. Łączna wartość inwestycji wyniosła ok. 7,1 mln zł, z czego kwota dofinansowania to ponad 5,6 mln zł. W uroczystym otwarciu nowej siedziby placówki, które odbyło się 14 kwietnia br., udział wziął m.in. marszałek Adam Struzik.

 

Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie składa się z trzech obiektów. Istniejący dotychczas budynek DPS-u przyjął funkcję administracyjną, a dwa nowo powstałe kuchni z jadalnią i budynku mieszkalnego. W ramach inwestycji wybudowano m.in. dojazdy do obiektów, wyjścia ewakuacyjne oraz parkingi dostosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na dachu umieszczono solary słoneczne, dzięki którym będzie można częściowo pokrywać zużycie energii elektrycznej. Prace objęły również adaptację terenu rekreacyjnego oraz modernizację dziedzińca.

 

W ramach doposażenia placówki zakupiono meble i sprzęt m.in. do sali rehabilitacyjnej, sali terapeutycznej, magazynów (żywnościowego, chemicznego, odzieżowego), gabinetu zabiegowego i sali z konsolką, pokoi mieszkalnych, kaplicy, pomieszczeń działu gospodarczego i kuchni.

 

Jak podkreślił marszałek Adam Struzik, dzięki rozbudowie oraz adaptacji istniejących obiektów powstało 96 nowych miejsc, które umożliwią osobom starszym, niepełnosprawnym i przewlekle chorym dostęp do opieki na najwyższym poziomie, a personelowi lepszą diagnostykę, a także nadzór nad chorymi. Marszałek wyraził nadzieję, że wysokie standardy wykończenia nowej siedziby w połączeniu z unikalnym mikroklimatem ośrodka, położonego w otoczeniu terenów leśnych, sprzyjać będą dalszej, efektywnej pracy.

Liczba wyświetleń: 1451

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.