Aktualności

Piknik rodzinny „Odkryj Mazowsze”

2011.04.18 08:15 , aktualizacja: 2012.02.29 07:59

Autor: Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Niecodzienne atrakcje czekały miłośników turystyki na Pikniku rodzinnym „Odkryj Mazowsze”, który odbył się 16 kwietnia br. w Warszawie. Podczas tegorocznego pikniku muzea, lokalne organizacje turystyczne, placówki kultury, skanseny, samorządy terytorialne i prywatne instytucje związane z turystyką promowały region Mazowsza. Podczas imprezy Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował wicemarszałek Marcin Kierwiński.

 

Misją tegorocznego pikniku była promocja turystyki rodzinnej, weekendowej, aktywnej i agroturystyki – ze szczególnym uwzględnieniem okolic Warszawy. Do wiosennej aktywności zachęcali przedstawiciele m.in. Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, Nadbużańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej oraz Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Wśród wystawców, prezentujących najciekawsze atrakcje regionu, znalazło się również stoisko Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Zgodnie z celem Pikniku, jakim jest promowanie turystyki rodzinnej, organizatorzy pomyśleli też o niespodziankach dla dzieci. Zorganizowano m.in. plac zabaw i wioskę indiańską, przejażdżki rowerem jednokołowym oraz warsztaty garncarskie, podczas których dzieci lepiły np. własne kubki.  Odbył się również finał Rajdu Młodzieży PTTK oraz podsumowanie konkursu wiedzy o Mazowszu.

 

Ponadto można było skosztować regionalnych przysmaków, obejrzeć pokazy twórców ludowych, rękodzielników i artystów. Przygotowano też  stoiska z ciekawymi publikacjami krajoznawczymi i staropolskimi przysmakami.

 

Wydarzenie honorowym patronatem objął m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

  • fot. archiwum Almamer
  • fot. archiwum Almamer
  • fot. archiwum Almamer

Liczba wyświetleń: 1112

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.