Aktualności

Ponad 38 mln zł z Unii na warszawskie projekty kluczowe

2011.05.05 15:50 , aktualizacja: 2012.02.28 15:01
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot. Irmina Szymska
fot. Irmina Szymska
fot. Irmina Szymska

Modernizacja i rozbudowa sieci teleinformatycznej Urzędu m.st. Warszawy oraz utworzenie Centrum Innowacji w ramach Warszawskiej Przestrzeni Technologicznej to kolejne stołeczne projekty, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego znalazły się na liście projektów kluczowych dofinansowanych z UE.

 

Preumowy w tej sprawie podpisali 5 maja br. przedstawiciele Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Miasta Stołecznego Warszawy. Łączna wartość inwestycji to ponad 45,1 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 38,3 mln zł, a wkład m.st. Warszawy to 6,8 mln zł.

 

Wicemarszałek Marcin Kierwiński podkreślił, że Centrum Innowacji przy ul. Filtrowej ma być swoistym inkubatorem innowacyjności nie tylko dla samej Warszawy, ale i całego Mazowsza. Drugi projekt informatyzacji urzędu przybliży tę instytucję mieszkańcom, a także usprawni wymianę informacji i danych pomiędzy poszczególnymi jednostkami urzędu – dodał.

 

Projekt „Modernizacja i rozbudowa sieci teleinformatycznej Urzędu m. st. Warszawy” zakłada poprawę publicznego dostępu do Internetu oraz rozbudowę i modernizację infrastruktury teleinformatycznej Urzędu m.st. Warszawy. Dzięki jego realizacji zapewniony zostanie powszechny, szybszy i bezpieczniejszy dostęp do Internetu dla urzędników i interesantów samorządowej administracji Warszawy.

 

Warszawska Przestrzeń Technologiczna(WPT) to kompleksowy program Miasta Stołecznego Warszawy, który zakłada współpracę ze środowiskiem naukowym i badawczym, zmierzającą do zwiększenia efektywności transferu wiedzy z sektora nauki do gospodarki Warszawy. Dzięki realizacji projektu „Warszawska Przestrzeń Technologiczna – Centrum Innowacji Filtrowa 1a”  możliwe będzie stworzenie mechanizmów współpracy nauki, gospodarki i samorządu na terenie stolicy oraz rozwinięcie działalności gospodarczej opartej na innowacyjnych produktach i usługach. 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 1004 kB, Liczba pobrań: 493, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 1128

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.